Yeni OpenAI CEO'su birinci açıklamasında şirketi yerden yere vurdu!

Yeni OpenAI CEO’su birinci açıklamasında şirketi yerden yere vurdu!

OpenAI, yapay zekâ alanındaki öncü çalışmalarıyla bilinen Sam Altman’ın misyondan alınmasının akabinde yeni CEO’sunu duyurdu. Yeni CEO, Twitch’in eski CEO’su ve kurucu ortağı olan Emmett Sheer oldu. Sheer, vazifeye başlamasının akabinde yaptığı birinci açıklamada, Sam Altman’ın misyondan alınma sürecinin makûs yönetildiğini ve şirketin inancının önemli formda zedelendiğini belirtti.

Emmett Sheer, liderlik değişimine neden olan olayları ayrıntılı bir biçimde incelemek gayesiyle bağımsız bir araştırmacıyı işe alacaklarını söz etti. Bu adımın, şirket içindeki olayların şeffaf bir halde ele alınmasını ve gelecekte emsal durumların önüne geçilmesini sağlamak ismine atıldığı vurgulandı. Sheer, şirket içinde inancı yine tesis etmek ve topluluğun beklentilerine karşılık vermek için 30 günlük bir aksiyon planı hazırladıklarını açıkladı.

Yeni OpenAI CEO’su birinci açıklamasında şirketi yerden yere vurdu!

Yeni CEO, açıklamasında ayrıyeten, OpenAI’nin kullanıcılarından ChatGPT geliştiricisine tekrar güvenmelerini istedi. Bu süreçte şeffaf irtibat ve adil bir inceleme süreci ile kullanıcıların itimadını tekrar kazanmayı hedeflediklerini belirtti. OpenAI’nin gayeleri ortasında, yapay zekâ ve lisan modelleri konusundaki öncü çalışmalarını sürdürmek ve toplulukla daha güçlü bir etkileşim kurmak bulunuyor.

Emmett Sheer’ın liderlik vazifesine başlamasıyla birlikte, OpenAI’nin önümüzdeki devirde nasıl bir yol izleyeceği ve yapay zekâ alanındaki etkileşimi nasıl artıracağı merakla bekleniyor.