Yeni fiyat performans odaklı akıllı telefon tanıtıldı

Yeni fiyat performans odaklı akıllı telefon tanıtıldı

Tecno, Malezya’da ekonomik fiyat aralığında yer alan yeni bir akıllı telefon modeli olan Tecno Spark Go 2024‘ü tanıttı. Aygıt, markanın Malezya web sitesine sessiz sedasız eklendi. Bununla birlikte, aygıtın fiyatı ve kesin piyasaya çıkış tarihi şimdi açıklanmadı.

Tecno Spark Go 2024, kullanıcılarına 6.6 inç büyüklüğünde, 90Hz yenileme suratına sahip ve 720 x 1612 piksel HD+ çözünürlüğünde bir Hole Screen (delikli ekran) sunuyor. Android T-Go işletim sistemi üzerinde çalışan telefon, Unisoc T606 işlemci tarafından güçlendiriliyor. Aygıt, 13MP ana kamerası ve yapay zeka dayanaklı ek bir kamerası olan çift art kamera kurulumuna sahip. Ayrıyeten, düşük ışık şartları için her iki tarafta çift LED flaş ile donatılmış 8MP ön kameraya da yer veriyor.

Yeni fiyat performans odaklı akıllı telefon tanıtıldı

Akıllı telefonun özellikleri ortasında kenara monte edilmiş parmak izi sensörü, 4G ağ teması, çift stereo hoparlör ve standart irtibat seçenekleri bulunuyor. Bu temas seçenekleri ortasında Wi-Fi, Bluetooth(v5.0), GPS, OTG ve FM radyo takviyesi sayılabilir. Telefon, USB Type-C şarj portu ve 10W süratli şarj dayanağına sahip 5000 mAh batarya ile donatılmış. Hafıza ve depolama kapasitesi açısından 8GB RAM (4GB dahili + 4GB genişletilebilir) ve 128GB dahili depolama alanı sunuyor ve bu alan, microSD kart ile 1TB’a kadar genişletilebiliyor. Aygıt, 163.69 x 75.6 x 8.55 ~ 8.75 mm ölçülerinde ve Gravity Black, Magic Skin, Alpenglow Gold ve Mystery White renk seçenekleriyle piyasaya sürüldü.

Bu yeni model, Tecno’nun bütçe dostu akıllı telefon pazarında yerini sağlamlaştırma gayretinin bir kesimi olarak görülüyor. Giderek artan rekabet şartları ve kullanıcı talepleri göz önünde bulundurulduğunda, Tecno Spark Go 2024’ün sunduğu özellikler ve fiyat aralığı, markanın rekabetçi bir pozisyonda kalmasına yardımcı olabilir. Bu yeni telefonun piyasaya çıkışıyla birlikte, kullanıcıların ilgisini çekecek özelliklere sahip olup olmadığı ve pazardaki tesiri merak konusu olmaya devam ediyor.