Xiaomi Auto'nun çıkış tarihi netleşiyor

Xiaomi Auto’nun çıkış tarihi netleşiyor

Xiaomi, elektrikli araç (EV) pazarına büyük bir heyecanla beklenen modeli SU7 ile giriş yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde, Çin hükümetinin düzenleyici bir kurumu aracılığıyla SU7’nin birinci imajları ortaya çıktı ve 2024’ün birinci yarısında planlanan kamuoyuna açık tanıtımından evvel büyük bir heyecan yarattı.

Stratejik bir atılım olarak Xiaomi, EV’nin direkt üretimini kendisi üstlenmeyi tercih etmedi. Bunun yerine bu sorumluluk, ünlü devlete ilişkin Çinli araba üreticisi Beijing Automotive Industry Holding Co. (BAIC)’ya verildi. Bu iş birliği, daha evvel yapılan kestirimleri doğrulayarak, Xiaomi’nin rekabetçi elektrikli araçlar alanına girişinde BAIC’i ana üretim ortağı olarak konumlandırıyor.

Xiaomi Grubu’nun ortağı ve lideri Lu Weibing, Xiaomi Auto’nun ilerlemesi hakkında bilgi vererek, projenin beklentileri aştığını açıkladı. Gelecek yılın birinci yarısında planlanan resmi çıkış, hem teknoloji meraklıları hem de otomotiv sanayisi içindeki gözlemciler tarafından merakla bekleniyor.

Xiaomi Auto’nun çıkış tarihi netleşiyor

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Xiaomi’nin yaklaşan aracı SU7’nin imgelerini yayınladı. Coupe gibisi özelliklere sahip olacağı varsayım edilen bu sedan, kapalı bir ızgaraya ve ön tarafta keskin far modüllerine sahip farklı bir tasarım sergiliyor. Aracın art kısmı, bagajın sol alt köşesinde ikonik “Xiaomi” logosu ve dikkat cazip daima art ışıklarla süslenmiş. Araç hakkında verilen bilgiler, Beijing Automotive Group Off-road Vehicle Co., Ltd. tarafından sunulmuş.

Xiaomi’nin otomotiv pazarına girişi, şirketin kendisini çeşitli teknolojik alanlarda ana oyuncu olarak pozisyonlandırma stratejisinin bir modülü. Bu stratejik atılım, Xiaomi’nin inovasyon hudutlarını zorlama ve eser yelpazesini çeşitlendirme taahhüdünü vurguluyor.

Xiaomi Auto’nun resmi lansmanı için hazırlıkları sürerken, teknoloji dünyası elektrikli araç pazarında yeni bir oyuncunun tanıtımını merakla bekliyor. Eşsiz tasarımı ve stratejik üretim iştiraki ile SU7, süratle gelişen MESKEN pazarına katkıda bulunmaya hazırlanıyor.