Yapay zeka artık de yazarlığa başladı! Üstelik dünyaca ünlü yayınlarda!

Yapay zeka artık de yazarlığa başladı! Üstelik dünyaca ünlü yayınlarda!

Yazarlar ortasında hayatının birçoklarını dışarılarda geçiren “Drew Ortiz” ve “bir fitness gurusu olan ve farklı yiyecek ve içecekleri denemeyi seven” “Sora Tanaka” yer alıyor.

Futurism, ilgili muharririn vesikalık fotoğraflarının yapay zeka tarafından oluşturulan bir görsel web sitesinde satışa sunulduğunu buldu ve içeriğin oluşturulmasında yer alan biri, yayın organına benzeri geçersiz müelliflerin “birden fazla” olduğunu söyledi. Sports Illustrated’ı yayınlayan The Arena Group’un sözcüsü Rachael Fink, kıssaların yapay zeka tarafından oluşturulduğu tezine karşı çıktı.

Futurism Arena Grubu’na ulaştıktan sonra geçersiz muharrirler ortadan kayboldu.

Yapay zeka artık de yazarlığa başladı! Üstelik dünyaca ünlü yayınlarda!

Yapay zeka olsun ya da olmasın, Review ve Sports Illustrated’daki tuhaf makalelerin ardında tek bir şirket var üzere görünüyor. Bu kıssalarda yer alan sorumluluk reddi beyanına nazaran, AdVon Commerce isimli bir şirket, Gannett için tahminen yapay zeka tahminen de yapay zeka olmayan incelemeleri hazırladı. Gannett, AdVon Commerce’in diğer bir ismi olan ASR Group Holdings isimli bir şirketle iştirak kurduğunu yazdı. AdVon, LinkedIn’de kendisini “E-Ticaret için ML/AI çözümleri” sunan bir şirket olarak tanımlıyor.

Sports Illustrated’daki kıssalar de AdVon’a bağlanıyor. Sports Illustrated AI müellifi “Sora Tanaka”nın müellif sayfası, irtibat bilgileri olarak [email protected] e-posta adresini listeliyor. Süratli bir Google araması, bu e-posta adresinin The Arena Group’un sahip olduğu öteki web sitelerinde ismi geçen birkaç öbür müellif için de listelendiğini ortaya koyuyor. Kimileri aslında LinkedIn profillerine sahip gerçek şahıslar üzere görünüyor ve hepsi AdVon Commerce’te çalıştıklarını söylüyor.