2024 Hyundai Ioniq 5 yeni özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekiyor!

2024 Hyundai Ioniq 5 yeni özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekiyor!

Elektrikli araç (EV) pazarının parlayan yıldızı Hyundai Ioniq 5, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilgi çekmeye devam ediyor. Bu yılın Ekim ayına kadar 28,000’den fazla ünite satan 2024 modeli, muvaffakiyetinin formülünü yalnızca ufak dokunuşlarla güncelliyor.

En yeni model olan 2024 Hyundai Ioniq 5, teknik olarak evvelki modele benzerlik gösteriyor lakin yeni güvenlik ve konfor özellikleri ekleniyor. Bu iyileştirmeler, aracın fiyatında küçük bir artışa neden oluyor. Standart Menzil bataryalı baz model SE, 2023 versiyonundan yalnızca 200 dolarlık mütevazı bir artışla 41,650 dolardan başlıyor. Bu fiyat ayarlaması, SEL trimi hariç çeşitli trimlerde dengeli bir formda uygulanıyor; SEL trimi ise sürpriz bir formda 200 dolarlık bir indirime sahip.

2024 Hyundai Ioniq 5 yeni özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekiyor!

Ioniq 5, fiyat değişikliklerine karşın EV meraklıları için cazip bir seçenek olmaya devam ediyor. Giriş düzeyi versiyon, saygın bir 220 mil menzil vaat ediyor, daha yüksek batarya kapasiteli versiyonlar ise arttan çekiş için 303 mil ve dört tekerlekten çekiş için 260 mil menzil sunuyor.

Ioniq 5’in öne çıkan özelliklerinden biri süratli şarj kabiliyetidir. Optimal şartlar altında yalnızca 18 dakikada değerli ölçüde şarj olabiliyor, bu da günümüzün süratli tempolu dünyasında küçümsenmeyecek bir kolaylık.

Ancak, bilhassa yüksek uçlu Limited trimi için 750 dolarlık artış göz önüne alındığında, fiyat artışı kimi soruları gündeme getiriyor. Bu artış, gelişen pazarı mı yansıtıyor yoksa KONUT teknolojisinin artan maliyetine mi işaret ediyor? Bu artış, araba üreticilerinin gelişmiş özellikleri uygun fiyatlandırma ile istikrarda tutma zorluklarının küçük bir göstergesi olabilir.