Sharp FQ8 & FQ5 Google TV'ler, 4K 144Hz Quantum Dot panel ile tanıtıldı

Sharp FQ8 & FQ5 Google TV’ler, 4K 144Hz Quantum Dot panel ile tanıtıldı

Sharp, Quantum Dot akıllı TV serisi olan Sharp FQ8 ve Sharp FQ5’i piyasaya sürdü. Bu iki yeni seri, misal özellikler sunuyor. Aşağıda ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Sharp FQ8 ve Sharp FQ5 TV’ler, tam alüminyum ince çerçevesiz yapıya ve bir braket standına sahip şık bir dizayna sahip. Bu ekranlar, 4K çözünürlük, mahallî olarak 120Hz yenileme suratı (144Hz’e genişletilebilir) ve Direct LED art aydınlatmalı VA panel sunuyor. 450-500 nit tepe parlaklık ile DCI-P3 renk uzayının %92’sini ve BT.2020’nin %78’ini kapsıyorlar. Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10 ve HLG için sertifikalandırılmıştır. Ortam ışık sensörü, art aydınlatma ve panel parlaklığını ayarlar.

Sharp FQ8 & FQ5 Google TV’ler, 4K 144Hz Quantum Dot panel ile tanıtıldı

Google TV ile güçlendirilen bu TV’ler, HFR ve VRR takviyesi ile iki HDMI 2.1 portu içerir. Aquos Motion yumuşatma sistemi, gömülü bir AI sistemi ile birlikte, manzaraları kare kare tahlil eder. Kullanıcılar, AQUOS Motion sistemini denetim edebilir. Ses özellikleri ortasında iki adet 15W hoparlör ve bir subwoofer, Dolby Atmos sertifikası, Dolby Atmos ve DTS:X dayanağı ve Sharp AQUOS Kablosuz Surround ile uyumluluk yer alır.

Bu iki TV, dört farklı boyutta mevcut olacak: 50 inç, 55 inç, 65 inç ve 75 inç. Fiyatlandırma ve piyasa bulunabilirliği ayrıntıları şu anda açıklanmadı.