Xiaomi'nin yeni mekanik klavyesi satışa sunuldu

Xiaomi’nin yeni mekanik klavyesi satışa sunuldu

Xiaomi’nin tasarım ve teknolojiyi buluşturan yeni TKL mekanik klavyesi, minimalist ve şık siyah dizaynıyla dikkat çekiyor. 87 tuşlu kompakt yapısı sayesinde daha az yer kaplayan bu klavye, sayısal tuş ekibini çıkartarak masaüstü sisteminizde daha fazla alan yaratıyor. Windows ve Mac işletim sistemleri ile uyumlu olan bu eser, kullanıcılarına çok taraflılık ve pratiklik sunuyor.

Xiaomi’nin TKL klavyesi, hem Bluetooth hem de 2.4G kablosuz ilişki seçenekleri ile donatılmış olup, tıpkı vakitte kablolu olarak da kullanılabiliyor. İrtibat modlarını değiştirmeye yarayan özel tuşlar da bulunmakta. Klavyede, tuş karakterlerinin parlak ve net görünmesini sağlayan beyaz art ışık ile birlikte gelen çift renk enjeksiyon kalıp yöntemiyle üretilmiş keycap’ler kullanılmış. Altı farklı ışık efekti ile şahsî çalışma alanınızı renklendirebilirsiniz.

Xiaomi’nin yeni mekanik klavyesi satışa sunuldu

Her tuş vuruşunda tam bir anti-ghosting özelliği sunan ve sağlam bir yazma tecrübesi için uydu ekseni teknolojisini kullanan iki tip mekanik anahtar seçeneği var: lineer VC-Pro ve dokunsal VB-Pro. Xiaomi bu klavyeyle, kullanıcıların ferdî tercihlerine nazaran tuş hissini özelleştirmelerine imkan tanıyor. Her bir tuşun 50 milyon defa basılabilme ömrü olduğu belirtiliyor.

Xiaomi TKL klavye, üç farklı eğim açısıyla ergonomik bir kullanım sunuyor. Böylelikle uzun müddetli kullanımlarda bile bilek baskısını azaltıp konfor sağlıyor. Bilimsel tuş sistemi ve büyük tuşlar için özel olarak ayarlanmış uydu ekseni teknolojisiyle, her bir tuş vuruşunu dengeli ve stabil bir hale getiriyor. Klavye, hem Windows hem de macOS tertiplerine uygun olarak tasarlanmış, böylelikle her iki işletim sistemi kullanıcılarına da hitap ediyor. Bluetooth modunda ise üç aygıta kadar hafızasında tutarak süratli geçiş yapmanıza imkan tanıyor.