Xiaomi Civi 4, MediaTek'in en güçlü çipsetiyle geliyor

Xiaomi Civi 4, MediaTek’in en güçlü çipsetiyle geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yarın Çin’de büyük bir beklentiyle karşılanan Redmi K70 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Lakin görünüşe nazaran, öbür bir heyecanla beklenen seri de yakında geri dönüş yapabilir. Kelam konusu aygıt, Xiaomi Civi 4, yakın vakitte kıymetli bir özelliği açığa çıkan bir sızıntı ile gündeme geldi. Haydi, bu hususa daha yakından bakalım.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Xiaomi’nin Civi 4 modeli IMEI veritabanında görüldü. Bu liste, 24031PN0DC model numarasını ortaya çıkardı ve aygıtın piyasaya çıkış vakti hakkında ipuçları verdi. Şirket, Xiaomi Civi 4’ü Mart 2024’te duyurabilir. Ne yazık ki, bu aygıt hakkında daha ayrıntılı bilgiler hala netleşmiş değil, lakin bir duyumcu, aygıtın ana özelliklerinden birine işaret etti.

Xiaomi Civi 4, MediaTek’in en güçlü çipsetiyle geliyor

Duyumcu Anvin, X platformunda (daha evvel Twitter olarak biliniyordu) Civi 4 modelinin MediaTek Dimensity 8300 Ultra yonga seti ile piyasaya sürülebileceğine inandığını paylaştı. Bu, evvelki model Civi 3’ün Dimensity 8200 Ultra ile piyasaya sürülmesi göz önünde bulundurulduğunda pek de uzak bir ihtimal üzere görünmüyor. Bunun yanı sıra, başka bir sızıntıda Civi 4’ün geliştirilmiş bir ön kamera ve art kamera modülü için OmniVision ana sensörüne sahip olacağı argüman ediliyor.

Mevcut Civi telefonlarına benzeri halde, Civi 4‘ün de yeniden bayan demografisini maksat alması bekleniyor. Lakin akıllı telefon hakkında daha ayrıntılı bilgiler hala meçhul. Bu nedenle, bu haberleri biraz kuşkuyla karşılayın ve bu bahis hakkında daha fazla güncelleme için bizimle kalın.