Vivo S18 ve S18 Pro tasarımı sızdı, S18e de yolda

Vivo S18 ve S18 Pro tasarımı sızdı, S18e de yolda

Haziran ayında Vivo, üç modelden oluşan Vivo S17 serisini tanıttı: Vivo S17e, Vivo S17 ve Vivo S17 Pro. Artık ise markanın bu üç telefonun halef modelleri üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yakın vakitte bir sızıntıda, Duyumcu Digital Chat Station, S18 serisinin tasarımı hakkında ayrıntılar paylaştı. Ayrıyeten, S18 Pro’nun kamera özelliklerini de sızdırdı.

Vivo S18 serisi, iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro akıllı telefonlarının Aralık ayında Çin’de piyasaya sürülmesi beklenirken, bu hafta başında DCS tarafından paylaşılan bir şema ile dizaynlarını ortaya koydu. Duyumcu, emsal bir görseli Weibo’da yeni bir paylaşımda tekrar paylaştı ve Aralık ayında Çin’de beklenen Vivo S18’in de çok benzeri bir dizayna sahip olacağını sav etti.

Vivo S18 ve S18 Pro tasarımı sızdı, S18e de yolda

iQOO Neo 9 serisi düz bir ekrana sahip olacakken, S18 ve S18 Pro’nun kavisli kenarlı OLED ekranlarla gelmesi beklenen. Art kamera modülünde de kimi farklılıklar olabilir, zira S18 serisinde Neo 9 serisinde olması beklenen olmayan bir telefoto kamera bulunacak.

Sızıntı, Vivo S18’in Snapdragon 7 Gen 3 yonga setine sahip olacağını, Pro varyantının ise Dimensity 9200 Plus yonga seti ile donatılacağını tekrarlıyor. Her iki telefonun da 80W süratli şarj takviyesiyle 5,000mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Her iki telefon da OIS dayanaklı 50 megapiksel ana kameraya sahip olacak. Pro model, ana kamera olarak Sony IMX920 lensi kullanacak, lakin standart modelin birebir ana kameraya sahip olup olmayacağı meçhul. Pro modelin kamera modülünün 50 megapiksel ultra geniş lens ve bir telefoto kamera içermesi bekleniyor.