Apple Music'in Replay özelliği faal, Spotify Wrapped yakında

Apple Music’in Replay özelliği faal, Spotify Wrapped yakında

Apple Music, bu yıl Spotify Wrapped’a rakip olarak Apple Replay ile toplumsal medyada uzunluk gösterdi. Sabah saatlerinde Apple Music’in yıl sonu Replay tecrübesini tam bir ayrıntı ve interaktif bir özetle tanıttığını gösteren paylaşımlar yapıldı. Bu, abonelerin 2023 müzik seyahatlerini derinlemesine incelemelerine imkan tanıyor ve en sevdikleri sanatkarları, müzikleri, albümleri ve tipleri sergiliyor.

Yıl sonu özetleri, en sevdiğiniz müzikleri paylaşmak için olağanüstü bir yol sunuyor. Apple Music’in yıl sonu özelliğinin en dikkat cazip yanı, kullanıcıların müzik tercihlerinin şık ve etkileyici bir özetini sunan gelişmiş web arayüzü. Bu, toplumsal medyada paylaşılmak üzere tasarlanmış eşsiz bir görüntü özeti ve yıl boyunca elde edilen makul dinleme kilometre taşları hakkında içgörüler içeriyor.

Apple Music’in Replay özelliği etkin, Spotify Wrapped yakında

Bu yılın öne çıkan taraflarından biri, Taylor Swift’in Apple Music’in Yılın Sanatkarı olarak taçlandırılması oldu. Platformdaki tesiri açıkça görülüyor; müzikleri, Küresel Günlük Top 100 listesinde günün her saatinde üst sıralarda yer alıyor. Bu yılın Taylor Swift yılı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

2023’te gözlemlenen bir öteki trend, platformda global müziğin artan popülaritesi. Nijeryalı sanatçı Rema’nın “Calm Down” müziği yılın en çok Shazam’lanan müziği oldu, Afrobeats’e olan ilginin arttığını gösteriyor. Misal formda, J-Pop ve Música Mexicana cinsleri de değerli bir temsil gördü, Apple Music’in giderek çeşitlenen ve globalleşen tesirini gösteriyor. Spotify’ın bu sefer farklı, yeni ve rekabette öne çıkmasını sağlayacak bir şey sunup sunmayacağını görmek farklı olacak.