Xiaomi artık de akıllı battaniye geliştirdi!

Xiaomi artık de akıllı battaniye geliştirdi!

Xiaomi, Mijia markası altında yeni bir akıllı elektrikli battaniye piyasaya sürdü. 1,5m x 2m ölçülerinde olan bu eser, 449 yuan (61$) fiyat etiketiyle ön siparişe sunuldu ve 31 Ekim’den itibaren satışa çıkacak.

Battaniye, ısı dağılımını daha süratli ve faal bir formda sağlayan 400V seramik çekirdek teknolojisiyle donatıldı. Bilhassa bacak ve ayak bölgelerinde daha ağır boru dağılımı sayesinde bu bölgelerde daha süratli ısınma sağlanıyor. Kullanım sırasında 25dB’den daha az ses çıkardığı için gürültüsüz bir tecrübe sunuyor. Suyla temas ettiğinde elektrik kaçak riskini ortadan kaldıran bir dizayna sahip olması da dikkat çekiyor.

Bu battaniyenin en bariz özelliği Mi Home uygulamasıyla entegrasyonudur. Kullanıcılar bu uygulama üzerinden farklı ahenge etapları için sıcaklık ayarları yapabilir ve programlama oluşturabilirler. Ayrıyeten Xiao Ai Asistanı ile sesli komut dayanağı de bulunmaktadır. Hijyen açısından, 65 derece Celsius’ta çalışan bir akar temizleme işlevi da bulunuyor.

Xiaomi artık de akıllı battaniye geliştirdi!

Enerji tasarrufu konusunda da epeyce verimli olan Mijia Akıllı Elektrikli Battaniye, gecede yalnızca 0.7 kWh elektrik tüketiyor. Fazla ısınma, sızıntılar, düşük sıcaklık, bakteri oluşumu üzere birçok risklere karşı çoklu muhafaza özellikleriyle donatılmıştır. 15 saatlik hareketsizlik sonrası otomatik olarak kapanma, çocuk kilidi ve devrilme durumunda kapanma özellikleri de güvenliği artırıyor.

Android ve iOS sistemlerini destekleyen battaniye, CMIIT standartlarına uygun bir kablosuz radyo iletim modülüne sahip. Materyal olarak %100 polyester fiber ve PVC reçine kauçuk damla gerecinden üretilmiştir. Ayrıyeten, ana ünite kompakt bir dizayna sahip olup, 0,35L’lik bir su tankı kapasitesiyle geliyor.

Bu eserin yanı sıra, Xiaomi Mijia eser gamını genişletmeye devam ediyor. Şirket, 699 yuan (96$) fiyatla satışta olan Xiaomi Mijia Kelamlık Kalemi ve 269 yuan (37$) ön sipariş bedeliyle Çin’de bulunan Xiaomi Mijia Akıllı Elektrikli Buharlığını da tanıttı. Bu yeni eserler, tüketicilerin farklı gereksinimlerine ve tercihlerine hitap ediyor.