X, ayda 16 ABD dolarına reklamsız bir 'Premium+' abonelik sunacak

X, ayda 16 ABD dolarına reklamsız bir ‘Premium+’ abonelik sunacak

Şirket, mavi onay işaretine ve aboneler için mevcut öbür avantajlara ek olarak, kullanıcıların takip ettiği ve “sizin için” zaman çizelgelerindeki reklamları ortadan kaldıran, ayda 16 ABD doları meblağında yeni bir “Premium + katmanı” sunacak. X ayrıyeten ayda 3 ABD doları fiyatında yeni, daha düşük maliyetli bir “temel” katman da ekliyor.

X ayrıyeten yakın vakitte bazı ülkelerdeki tüm yeni kullanıcıların tweet göndermek ve yanıtlamak için yılda 1 dolar ödemesini gerektiren bir programı test etmeye de başladı.

X, ayda 16 ABD dolarına reklamsız bir ‘Premium+’ abonelik sunacak

X, bir tweet’inde reklamları kullanıcıların vakit çizelgesinden kaldırmanın yanı sıra, Premium+ abonelerinin, daha ucuz premium düzeyi için ödeme yapan abonelere kıyasla daha büyük bir algoritmik artış elde edeceğini söyledi. Her iki yeni katmanın da en azından şimdilik sırf web üzerinden kullanılabildiği görülüyor; bu da muhtemelen şirketin Apple ve Google’ın uygulama mağazalarıyla bağlantılı ek fiyatlardan kaçınmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

3 ABD doları fiyatındaki temel katman, Premium ve Premium+ ile karşılaştırıldığında çok daha hudutlu bir özelliğe sahip üzere görünüyor ve mavi onay işaretini yahut gelir paylaşımını içermiyor. Bunun yerine tweet düzenleme, daha uzun gönderiler, video indirme yeteneği üzere ekstralar sunuyor. Ayrıyeten “küçük bir karşılık artışı” ve şifrelenmiş direkt iletiler da sunuyor.