WhatsApp Web ve masaüstü, 'Bir Defa Görüntüle' takviyesini yine sunuyor

WhatsApp Web ve masaüstü, ‘Bir Defa Görüntüle’ takviyesini yine sunuyor

WhatsApp Web ve Masaüstü uygulaması, kullanıcıların büyük talebi üzerine, taşınabilir aygıtlar dışında bir kere görüntülenebilen fotoğraf ve görüntüleri tekrar görüntüleyebilme özelliğini geri getiriyor.

Bilinmeyenler için, daha evvel bu medyayı görüntüleyebiliyordunuz. Fakat Kasım 2022 prestijiyle, toplumsal medya şirketi bu özelliği resmi tarayıcı platformu ve PC uygulamasından kaldırmaya karar verdi. Özellik, geçen yıl saklılık nedenleriyle kaldırıldı. Fakat nihayet tüm büyük platformlarda tekrar geri dönüyor. Bir sefer görüntülenen özellik, son güncellemelerin akabinde Web ve Masaüstü için yine tespit edildi.

WhatsApp Web ve masaüstü, ‘Bir Sefer Görüntüle’ dayanağını tekrar sunuyor

WABetaInfo’nun bir raporuna nazaran, WhatsApp Web ve Masaüstü kullanıcıları, Bir Kere Görüntüle özelliğini kullanabiliyorlar. Bu fonksiyonellik, masaüstü istemci ve web sitesine yapılan güncellemelerden sonra tekrar fonksiyonel hale geldi üzere görünüyor. Bu özellik, Windows ve macOS sürümlerinde WhatsApp Masaüstü uygulamasında çalışıyor. Özelliği açıklamak gerekirse, Bir Defa Görüntüle, sırf tek bir görüntülemeyle hudutlu olan fotoğraf ve görüntüleri göndermenize imkan tanır.

Diğer bir deyişle, sohbet içinde Bir Defa Görüntüle bildirisine tıkladığınızda, medya kaybolur ve bir daha erişilemez. Daha önce resim için bir ekran imajı alabilirken, şirket, ekran imajlarını etkisiz hale getiren bir güncelleme yayınladı. WhatsApp, güvenlik tedbirlerini daha da artırmak için yakın vakitte E-posta doğrulaması da ekledi.