WhatsApp güvenliği artırıyor: E-posta doğrulama özelliği

WhatsApp güvenliği artırıyor: E-posta doğrulama özelliği

WhatsApp, son vakitlerde saklılık konusuna daha fazla odaklanıyor. Örneğin, uygulamaya gelecek olan Alternatif Profil özelliğinden daha evvel bahsetmiştik. Bu özellik, kullanıcıların yakın olmadığı şahıslar için ikincil bir profil oluşturmasına imkan tanıyor ve iş ile özel hayat ortasında istikrar bulamamış kullanıcılar için büyük bir yenilik olarak karşılandı. Artık ise, WhatsApp, hesap doğrulama için e-posta profil doğrulaması üzere kıymetli bir özelliği daha duyurdu. İşte detaylar…

WhatsApp, kullanıcıların hesaplarını telefon numarasının yanı sıra bir e-posta adresi kullanarak doğrulamalarına imkan tanıyan yeni bir seçenek sunuyor. Bu yeni seçenek, bilhassa cep telefonu kapsama alanının zayıf yahut mevcut olmadığı durumlar için yararlı. E-posta doğrulama süreci, kullanıcının WhatsApp hesabına geçerli bir e-posta adresi bağlamasını içeriyor.

WhatsApp güvenliği artırıyor: E-posta doğrulama özelliği

Bağlandıktan sonra kullanıcılar, altı haneli doğrulama kodunu SMS yerine e-posta yoluyla alabilirler. E-posta doğrulama, alternatif bir kimlik doğrulama yolu sunsa da, SMS doğrulamasının yerini büsbütün almadığını belirtmek gerekir. WhatsApp hesabı açmak hala geçerli bir telefon numarası gerektiriyor. WhatsApp, kullanıcıların telefon numaraları yerine kullanıcı isimleri kullanarak başkalarıyla irtibat kurmalarına imkan tanıyacak bir kullanıcı ismi özelliği üzerinde de çalışıyor.

Bu özellik, Telegram’daki üzere, kullanıcıların telefon numaraları yerine kullanıcı isimleri kullanarak bağlantı kurmalarını sağlayacak. Kullanıcı ismi özelliği hala geliştirme basamağında ve tam fonksiyonelliği şimdi belirlenmemiş. Lakin, WhatsApp kullanıcıları için ek bir zımnilik katmanı sunabilir potansiyel olarak.

E-posta doğrulama özelliği şu anda WhatsApp uygulamasının 23.24.70 sürümünde iOS kullanıcıları için yayınlanmaya başladı. E-posta doğrulamayı kullanmak için kullanıcılar, Ayarlar sekmesine gidip, Hesap seçeneğini ve akabinde E-posta Adresi’ni seçebilirler.