Tecno Spark 20C: Performans ve estetik bir ortada

Tecno Spark 20C: Performans ve estetik bir ortada

Tecno, kısa mühlet evvel Malezya’da piyasaya sürdüğü Tecno Spark Go 2024’ün akabinde, Tecno Spark 20C isminde yeni bir akıllı telefonunu dünya çapında duyurdu. Bu yeni aygıt da, evvelki model üzere, giriş düzeyi tüketicilere yönelik tasarlanmış. Tecno Spark 20C, 6.6 inçlik HD+ (720 x 1612 çözünürlük) ve 90Hz yenileme suratına sahip bir LCD ekrana sahip. Aygıtın kalbinde, verimli bir performans vadeden sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor.

Tecno Spark 20C’nin depolama kapasitesi 128 GB olarak belirlenmiş ki bu da kullanıcıların fotoğraflar, görüntüler ve uygulamalar için geniş bir alan manasına geliyor. Kamera özelliklerine bakıldığında, art tarafta 50 MP ana kamera ve yapay zeka takviyeli bir lens yer alıyor. Ön tarafta ise selfie ve görüntü davetleri için 8 MP’lik bir kamera bulunuyor.

Tecno Spark 20C: Performans ve estetik bir arada

Bu akıllı telefonun batarya kapasitesi 5,000 mAh ve 18W süratli şarj dayanağı sunuyor. İlişki seçenekleri ortasında GPS, WiFi, Bluetooth, FM ve OTG bulunuyor. Android 13 işletim sistemiyle çalışan aygıt, ayrıyeten inançlı kilidini açma için yan tarafta bir parmak izi sensörüne sahip. Aygıtta ayrıyeten, bildirimler için özgün bir Dinamik Port özelliği ve ses kalitesi için çift hoparlör sistemi de yer alıyor.

Renk seçenekleri ortasında yer alan Cazibe Siyahı, Gizem Beyazı, Alpenglow Altını ve Sihir Derisi (deri kaplama) üzere alternatifler bulunuyor. Fiyatlandırma ile ilgili ayrıntılar şimdi netleşmemiş durumda. Bu aygıtın, geniş depolama alanı, yüksek çözünürlüklü kameraları ve güçlü bataryasıyla bilhassa bütçe dostu bir akıllı telefon arayan kullanıcılar için cazip bir seçenek olacağı aşikar.