Vivo X100 serisinin tüm özellikleri netleşti

Vivo X100 serisinin tüm özellikleri netleşti

Vivo’nun X100 serisi, markanın en yeni amiral gemisi akıllı telefonları olarak karşımıza çıkıyor. Resmi duyuru yaklaşırken, geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız tüm söylentileri ve sızıntıları ayrıntılandıran geniş bir toplama yazısı hazırladık. Bu, X100, X100 Pro ve X100 Pro+ modellerinden ne beklenebileceği hakkında yeterli bir fikir veriyor olmalı.

Tasarım ve Ekran Yüksek kaliteli aygıtlar oldukları için Vivo X100 serisi, premium bir dizaynla piyasaya sürülecek. Evvelki raporumuzda, X100 serisinin renk seçeneklerini ortaya çıkaran hem sızdırılan hem de resmi tanıtım posterlerini ele aldık. Bu görseller, yalnızca renkleri değil, yaklaşan akıllı telefonların dizaynını da ortaya koyuyor. X100 Pro modelleri, Star Trail Blue, Sunset Orange, White Moonlight ve Cheyne Black olmak üzere dört renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Turuncu varyantın art panelinde yapay deri bulunacakken, öbürleri cam art panele sahip olacak.

Vivo X100 serisinin tüm özellikleri netleşti

Vivo X100 Pro Art tarafta çoklu kameraları barındıran büyük dairesel bir kamera adası görülebilir. X100 Pro serisinin kavisli kenarlara sahip olması bekleniyor. Ön tarafta ise Vivo X100’ün 120Hz yenileme suratı ve Full HD+ çözünürlük sunan 6.79 inç AMOLED ekran ile gelmesi söylentiler ortasında. Daha yüksek uçlu Pro ve Pro+ varyantlarının da tıpkı ekran boyutuna sahip olması bekleniyor, ana ayrım olarak kavisli kenarlar öne çıkıyor. Üç model de öz çekim kamerası için merkez hizalı bir delikli kısma sahip olacak.

Cihazlar dışarıdan misal görünse de, farklılıklar dahili bileşenlerde ortaya çıkıyor. Temel X100 ve X100 Pro modellerinin MediaTek Dimensity 9300 SoC özelliklerine sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte, yakın vakitte bir GeekBench müşahedesi, X100 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1 varyantı ile gelme ihtimalini ortaya koydu, lakin bu epey mümkün görünmüyor. Son olarak, en üst uç X100 Pro+ varyantı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SoC özelliğine sahip olacak. Değişik bir biçimde, bu akıllı telefonlar LPDDR5T RAM özelliğine sahip birinci aygıtlar olacak. Bu hafıza, LPDDR5X modüllerine nazaran %13 daha süratli performans vaat ediyor.