Vivo X100 Pro'nun tasarımı resmen ortaya çıktı

Vivo X100 Pro’nun tasarımı resmen ortaya çıktı

Vivo, bu ay sonunda yeni amiral gemisi serisi olan Vivo X100’ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Vivo X100 Pro‘nun tasarımı, Vivo’nun eser müdürü Han Boxiao tarafından bugün tanıtıldı. X100 Pro, mavi dalgacık cam bir art yüze sahip olup, kamera modülü yıldızlı bir gökyüzü art planında güneş, ay ve yıldızları andıran göksel öğelerden ilham alıyor. Bu tasarım, yılın en hoş amiral gemisi akıllı telefonu olarak kabul gördü. Bu modelin Vivo X100 Pro olduğu doğrulandı.

X100 Pro‘nun kamerası, T* lens kaplamalı ve Zeiss markalı merkezi pozisyonlandırılmış büyük bir modüle sahip. Ayrıyeten düşük ışıkta çekim yapabilen sualtı telefoto makro lensi de içeriyor. Akıllı telefon, OmniVision’dan 12 megapiksel IMX663 ultra geniş açılı lens ve 64 megapiksel periskop telefoto lens üzere etkileyici kamera özelliklerine sahip. Batarya ömrü konusunda aygıt, hem 100W kablolu hem de 50W kablosuz şarjı destekleyen 5400mAh’lık güçlü bir bataryaya sahip olacak.

Vivo X100 Pro’nun tasarımı resmen ortaya çıktı

Daha evvelki bir duyum hesabına nazaran Vivo, X100 ve X100 Pro’yu turuncu, beyaz ve mavi renk seçeneklerinde sunmayı planlıyor. Beyaz ve mavi modeller cam art panelli olacakken, turuncu versiyon gerisinde yapay deri özellikleri barındırıyor. Ayrıyeten sızdırılan görsel afişler, deri art panele sahip bir siyah modelin de varlığını öne sürüyor.

Standart X100 modeli, Dimensity 9300 işlemci, 16GB LPDDR5T RAM ve 1TB UFS 4.0 depolama ile AnTuTu benchmark sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıyeten 120Hz yenileme suratına sahip bir ekran ve ileri telefoto yetenekleri için yeni bir Vario-APO-Sonnar lensi barındırması bekleniyor.