Uyanık Uber kullanıcıları bu yolla fiyat iadesi talep ediyorlarmış!

Uyanık Uber kullanıcıları bu yolla fiyat iadesi talep ediyorlarmış!

Hatta kimileri, para iadesi alabilmek için bir şoföre yahut kuryeye harika bir seyahat yahut yemek teslimatı için bile makus bir puan bile verebiliyor.

Şirket, sadece para iadesi almak için şikayette bulunan kullanıcıları tespit edebilmek için yeni sistemler kurduğunu açıkladı. Uber, işaretlenecek bu kullanıcıların bulundukları rastgele bir tezin şoförün puanını etkilemeyeceğini yahut hesabının devre dışı bırakılması kararlarında bir etken olmayacağını söylüyor. Şirket, bunun 2017’den bu yana ağır trafik üzere şoförün yahut kuryenin denetimi dışındaki meselelerden kaynaklanan düşük puanlı derecelendirmeleri göz gerisi etmeye yönelik bir siyasete dayandığını belirtiyor.

Uyanık Uber kullanıcıları bu yolla fiyat iadesi talep ediyorlarmış!

Diğer durumlarda şoförler ve kuryeler, Uber’in hesaplarını neden devre dışı bıraktığına dair daha net bilgi alacak. Uber’den kararı gözden geçirmesini ve görüntü yahut ses kayıtları üzere davalarına yardımcı olabilecek her türlü ayrıntıyı eklemesini isteyebilecekler.

Bunlar, Uber’in platformu sürücüler için daha inançlı ve daha adil hale getirmek hedefiyle getirdiği bir çok yeni tedbirin bir modülü. Daha fazla lokasyondaki şoförler artık seyahatlerinin görüntüsünü çekmek için iPhone’larının ön kamerasını kullanabilecek ve şoför inceleme için Uber’e göndermediği sürece hiç kimse şifrelenmiş görüntü kayıtlarına erişemeyecek.