Universal Audio, Spark abonelikleriyle Volt 2 ses arayüzlerini ikram ediyor

Universal Audio, Spark abonelikleriyle Volt 2 ses arayüzlerini ikram ediyor

Ses devi, Spark eklenti platformuna yıllık abonelik satın alarak fiyatsız Volt 2 donanım arayüzlerini armağan ediyor. Bu arayüzlerin maliyeti ortalama 170 dolar, yani donanım artı Spark yazılımı gereksiniminiz olan çabucak hemen her şeyi içerdiğinden, bu yeni başlayanlar için epeyce âlâ bir muahede.

Spark abonelikleri de tatil için 240 dolar yerine 150 dolar fiyatla satılıyor. Yani 150 dolar ödeyeceksiniz ve hizmetteki tüm eklentilere ve ayrıyeten Volt 2’ye bir yıllık erişim elde edeceksiniz. Üzücü değil. Şirketin abonelik tabanlı Spark platformu, 1176 üzere ikonik kompresörlerden şirketin Minimoog reprodüksiyonu üzere sanal enstrümanlara kadar düzinelerce tanınan UAD eklentisine erişim sağlıyor.

Universal Audio, Spark abonelikleriyle Volt 2 ses arayüzlerini ikram ediyor

Volt 2’ye gelince, bu küçücük ses arayüzü, ön tarafta bir çift TRS / XLR girişi ve ilgili denetim düğmelerine sahip. Kondenser mikrofonlar için bir hayalet güç düğmesi ve sinyali kolay bir tüp ön amplifikatör emülasyonu yoluyla çalıştıran tescilli bir Vintage Modu bulunuyor. Bu arayüzler USB-C aracılığıyla çalıştırılıyor lakin iPad’e yahut öbür bir taşınabilir aygıta taktığınızda kullanabileceğiniz 5V’luk bir jakla birlikte gönderiliyor.

Resmi incelememizde Volt 2 ses arayüzünü, bilhassa rakip Windows tabanlı eserlerle karşılaştırıldığında düşük gürültülü tabanı, kolay denetimleri ve düşük gecikme mühleti nedeniyle övdük. En büyük dezavantaj, olağanda UAD eserleri için geçerli olan fiyattı. Artık bu promosyonun fiyatı 0 dolara düştüğü için bu tasa de ortadan kalktı.

Bu, UAD’nin fiyatsız donanım dağıtmak için tatil döneminden yararlandığı birinci sefer değil. Şirket, çok kanallı 4-710d preamp ve kompresör üzere daha yüksek fiyatlı donanım öğelerinin satın alınmasıyla eklentilerini çalıştırmak için fiyatsız Satellite DSP hızlandırıcıları dağıtıyordu.