OnePlus 12 için geri sayım başladı!

OnePlus 12 için geri sayım başladı!

OnePlus 12‘nin Çin’de 4 Aralık’ta yapılması planlanan lansmanı 5 Aralık’a ertelendi. Bu gelişmeyle birlikte, tanınmış sızıntı uzmanı Max Jambor, akıllı telefonun global lansman tarihini sızdırdı.

Max’in son tweet’ine nazaran, OnePlus 12 global pazara birinci olarak 23 Ocak’ta Hindistan’da giriş yapacak. Değişik bir biçimde, sızıntı uzmanı OnePlus 12 serisinden bahsediyor ve bu da OnePlus 12R’nin de amiral gemisiyle birlikte tanıtılma ihtimaline işaret ediyor. Bu, daha evvel OnePlus 12 serisinin global lansman tarihini sızdıran bir rapordan sonra geliyor.

Marka, yeni bir tanıtım yayınlayarak OnePlus 12’nin ekranı hakkında kıymetli ayrıntıları açığa çıkardı. Aygıtta bulunan ve OnePlus ile BOE tarafından ortaklaşa yaratılan X1 “Oriental Screen”, akılda kalıcı 4500nit tepe parlaklığına sahip olacak. Şu anda sanayi standardı, bayrak gemisi telefonlar için yaklaşık 2.600 nit civarında, ki bu da kendi başına hayli parlak. Lakin 4500nit parlaklıkla, dış yer şartlarında bile ekran görünürlüğüyle ilgili rastgele bir sorun olacağını düşünmüyoruz.

OnePlus 12 için geri sayım başladı!

OnePlus 12 ekranı, dünyanın birinci 2K ekranı olarak DisplayMate A+ sertifikasını alan altı büyük yenilikle öne çıkıyor. Bu sertifika, renk doğruluğu, parlaklık ve genel ekran kalitesi açısından harikalığını vurguluyor.

Ekran, OPPO’nun birinci Display P1 çipini entegre ediyor ve yüksek hassasiyetli piksel düzeyi kalibrasyon algoritmaları içeriyor. Bu, yalnızca üstün fotoğraf kalitesi sağlamakla kalmıyor, birebir vakitte düşük güç tüketimine de katkıda bulunuyor. Dikkate kıymet bir özellik, her piksel için bağımsız kalibrasyon sağlayan tek piksel kalibrasyon teknolojisinin uygulanmasıdır, bu da görsel olarak sıkıntısız bir tecrübe sunar.

Göz muhafazasını ele almak için, Oriental Screen yüksek frekanslı PWM Karartma, mavi ışık filtreleme ve DC Karartma içeriyor. Bu özellikler, uzun periyodik kullanımda kullanıcı konforunu artırmayı amaçlıyor. Ayrıyeten, ekran, OLED ömrü azalmasıyla ilgili kaygıları ele alarak, sanayi ortalamasının iki katını aşan bir ömür müddeti sunuyor. Bir diğer tanıtım, OnePlus 12’nin kamera özelliklerini ortaya çıkararak, yeni bir amiral gemisi Sony kamera sensörünün kullanılacağını doğruladı.