Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında, toplumsal medya platformları ortasındaki rekabet güzelden uyguna kızıştı. Bu rekabetin ortasında dikkat çeken bir isim var: BlueSky. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan BlueSky, sessiz sedasız bir biçimde büyümeye devam ediyor.

Özellikle Threads’in popülerliğinde yaşanan düşüşle birlikte BlueSky, kullanıcılar ortasında giderek artan bir ilgi görmeye başladı. Davet sistemi üzerine konseyi olan platform, bu özelliğiyle bilhassa merak uyandırıyor. Kullanıcılar, platforma lakin davet üzerine üye olabiliyorlar, bu da BlueSky’ın bir nevi “davetiyeli balo” konseptiyle dikkat çekmesine neden oluyor.

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Davet sistemine karşın BlueSky, 2 milyon kullanıcı sayısını aştı ve Jack Dorsey’in liderliğindeki takımın aldığı güncellemelerle kullanıcı tecrübesini geliştirmeye devam ediyor. Bilhassa platformun davet sistemini değiştirmesi yahut genişletmesi durumunda, BlueSky’ın kullanıcı sayısının daha da artması bekleniyor.

BlueSky’ın, Elon Musk’ın Twitter’a getireceği değişiklikler ve Twitter’ın mevcut durumu göz önüne alındığında, alternatif bir toplumsal medya platformu olarak öne çıkabileceği düşünülüyor. Fakat bu süreçte güvenlik ve içerik siyasetleri üzere mevzularda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Jack Dorsey’in liderliğindeki BlueSky’ın, rekabetin süratle evrildiği sosyal medya dünyasında ne kadar başarılı olacağını vakit gösterecek.