Tim Cook Apple Music için kıymetli bir karar kademesinde

Tim Cook Apple Music için kıymetli bir karar kademesinde

Apple Music Ses Planı, şahısların sadece Siri ses denetimi aracılığıyla kullandıkları akış hizmetine ayda 5 ABD doları karşılığında erişmelerine imkan tanıyordu. Lakin birinci defa MacMagazine tarafından fark edildiği üzere, çarşamba gününden itibaren bu plan artık Apple Music web sayfasında bir seçenek olarak listelenmiyor.

9to5Mac notlarına nazaran artık Apple Music Voice Plan’a kaydolmak mümkün değil. Mevcut kullanıcıların mevcut aboneliklerini öbür aboneliklere geçirip geçiremeyeceği yahut Apple’ın neden bu plandan vazgeçtiği  şimdi muhakkak değil.

Ses planı büyük ölçüde Apple Music’i HomePods, AirPods yahut Apple Watch aracılığıyla dinleyen ve telefon, tablet yahut bilgisayarlarındaki Müzik uygulamasını kullanmak yerine bir sesli asistan kullanma mümkünlüğü daha yüksek olan bireylere yönelikti. Fakat planda öbür kıymetli özellikler de vardı.

Tim Cook Apple Music için kıymetli bir karar aşamasında

Bu plandaki kullanıcıların kitaplıklarına müzik eklemesi, çalma listeleri oluşturması, hizmeti Apple dışındaki aygıtlarda kullanması yahut kayıpsız yahut Dolby Atmos ses dinlemesi mümkün değildi. 2021’de kullanıma sunulan ses planı ayrıyeten ABD, İngiltere ve Kanada dahil sadece sonlu sayıda pazarda mevcuttu.

Şu anda en ucuz Apple Music seçeneği artık aylık 9.99 TL fiyatındaki öğrenci planı ve hiçbir ekstra fiyat ödemeden Apple TV+’ı da içeriyor. Alternatif olarak, aylık 19.99 TL fiyatındaki ferdî aboneliği tercih edebilir yahut 29.99 fiyatındaki aile planının maliyetini akrabalarınızla paylaşabilirsiniz.