Xiaomi'nin yeni akıllı hava temizleme aygıtı kıymetli bir eşiği geçti

Xiaomi’nin yeni akıllı hava temizleme aygıtı kıymetli bir eşiği geçti

Xiaomi’nin Hindistan pazarına yönelik sunduğu hava temizleyici eserlerinden olan Smart Air Purifier 4 serisi, bu yılın başlarında tüketicilerin beğenisine sunuldu. Bu eserler, Smart Air Purifier 4 ve Smart Air Purifier 4 Lite olarak iki farklı modelde piyasaya sürüldü. Kullanıcının etrafındaki havadaki ziyanlı hususları tesirli bir biçimde temizlemeye yardımcı olan bu hava temizleyiciler, bilhassa 0,3 mikron büyüklüğündeki partikülleri bile yakalayabilme kapasitesine sahip.

Ürünlerin içerisinde üç katmanlı bir filtrasyon sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde, havadaki ziyanlı partikülleri ve alerjenleri tesirli bir formda filtreleyerek kullanıcının soluduğu havanın daha pak olmasını sağlıyor. Xiaomi, bu özelliği ile Smart Air Purifier 4 serisini Hindistan’da alerji konusunda sertifikalı olarak sunan birinci marka oldu. Bu sertifikasyon, TÜV Rheinland tarafından verildi. Bilhassa polen ve toz üzere alerjenleri temizleyebilen negatif iyon jeneratörü sayesinde, bu eserler kullanıcının alerjik tepki gösterme mümkünlüğünü azaltıyor ve teneffüs sıhhatini koruyor.

Xiaomi’nin yeni akıllı hava temizleme aygıtı kıymetli bir eşiği geçti

Smart Air Purifier 4 serisi, öbür dikkat çeken özellikleri ile de öne çıkıyor. 360 derece filtrasyon özelliğine sahip olan bu hava temizleyiciler, True HEPA Filtre teknolojisi sayesinde havadaki ziyanlı partikülleri en tesirli halde temizleyebiliyor. Temel model, saatte metreküp cinsinden belirtilen hava temizleme kapasitesine sahipken, Lite modelin bu kıymeti saatte 360 metreküp olarak belirlendi.

Xiaomi’nin bu ürünleriyle ilgili olarak alerji konusundaki sertifikası, markanın hava temizleyici segmentindeki yenilikçiliğini ve kalitesini bir kere daha gözler önüne seriyor. Kullanıcının sıhhatini ön planda tutarak tasarladığı bu eserlerle Xiaomi, hem teknoloji hem de sıhhat konusunda ne kadar savlı olduğunu kanıtlıyor. Bilhassa alerji sorunları yaşayan kullanıcılar için ülkü bir tahlil sunan Smart Air Purifier 4 serisi, Xiaomi’nin bu alandaki muvaffakiyetini muhafaza ve geliştirme ismine atmış olduğu kıymetli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.