TikTok'un ana şirketinde büyük yaprak dökümü!

TikTok’un ana şirketinde büyük yaprak dökümü!

Bu, bu ayın başlarında VR kısmı Pico’daki işten çıkarmaların akabinde Çinli teknoloji devi için daha fazla sorun manasına geliyor. 2017 yılında ByteDance tarafından satın alınan Nuverse, Marvel Snap, Ragnarok X: Next Generation ve One Piece: Blood Routes üzere kıymetli oyunların yayıncısının yanı sıra Crystal of Atlan, Earth: Revival ve daha fazlasının geliştiricisi. Şirketin, şimdilik hizmette kalırken mevcut unvanlarından çekilmek istediği argüman ediliyor.

Bu oyunların görünen başarısına karşın iFeng Tech’in kaynakları, ByteDance CEO’su Liang Rubo’nun daha evvel oyun kolunu odaklanma eksikliği ve kaynakların yanlış tahsisi nedeniyle eleştirdiğini tez ediyor.

TikTok’un ana şirketinde büyük yaprak dökümü!

21st Century Business Herald ayrıyeten hususa yakın bir kaynağa nazaran gelir kelam konusu olduğunda Douyin (TikTok’un Çin’deki karşılığı) ve reklam şirketlerinin ByteDance içindeki oyun kısmının gelirini hala gölgede bıraktığını bildirdi. ByteDance’in 2021’de satın aldığı bir öteki oyun yan kuruluşu olan Moonton da görünüşe nazaran bu ayın başından beri bir alıcı arıyor.

Teknoloji sitesi 36Kr, ByteDance’in oyun iş kümesindeki yaklaşık 700 çalışanın bu yine yapılanmadan etkilendiğini ve iki geliştirme projesinin halihazırda sonlandırıldığını tez ediyor. Tencent, NetEase ve MiHoYo üzere şirketler, ByteDance’in görünüşteki mağlubiyetinden eninde sonunda faydalanabilir, fakat bu birebir vakitte Çin’in daima değişen oyun düzenlemelerine bağlı lokal rakipler için de uyarıcı bir öykü.