Fiyatsız Evernote kullanıcılarına makûs haber

Fiyatsız Evernote kullanıcılarına makûs haber

TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora nazaran kimi Evernote kullanıcıları, fiyatsız planın tek bir not defteri ve 50 notla sonlu olacağını bildiren bir açılır iletiyle karşılaştı. Pop-up ayrıyeten kullanıcıları sınırsız not ve not defteri oluşturmak için fiyatlı bir plana yükseltmeye teşvik eden “özel %40 indirim” teklifini de tanıttı.

Ancak uygulama içi bildirime karşın Evernote’un web sitesinde fiyatsız planında yapılacak değişikliklerden bahsedilmiyor. Şirketin bir temsilcisi TechCrunch’a, değişikliğin şimdi son olmaması nedeniyle web sitesinin güncellenmediğini açıkladı. Şirket, hudutlu planı fiyatsız kullanıcılarının %1’inden azıyla test ettiğini doğruladı. Evernote, bunun nasıl olacağına bağlı olarak yeni planın uygulanıp uygulanmayacağına karar verecek. Bu türlü bir durumda temsilci, şirketin değişiklikleri “ilgili müşteri temas noktalarına” ileteceğini söyledi.

Ücretsiz Evernote kullanıcılarına makus haber

Ücretsiz planın sonlu sürümü, kullanıcıların mevcut notlarını yönetmesine, düzenlemesine yahut silmesine mani olmayacak. Kullanıcılar riske girip planları için ödeme yapmadıkça, bu sırf yeni notlar oluşturma imkanını ortadan kaldıracak.

Yıllar boyunca Evernote, sayısız uzman kullanıcının ve üretkenlik gurusunun başvurduğu bir uygulamaydı. Fakat uygulama bir müddettir aşağı taraflı bir seyir izliyor. 2020’de Evernote’un platformlar ortası büyük bir yine dizaynın piyasaya sürülmesiyle tacını geri almaya çalıştığı ortaya çıktı. Fakat güncellemeler, bir vakitler bedeli neredeyse bir milyar dolar olan uygulamayı yine canlandırmaya yetmedi. Geçen Kasım ayında Evernote, 129 çalışanının işten çıkarılmasına yol açan Bending Spoons isimli Milano merkezli bir şirket tarafından satın alındı. Bending Spoons daha sonra ABD operasyonlarının birçoklarını bırakacağını ve Evernote’un gelişimini Avrupa’ya kaydıracağını duyurdu.