Threads kullanıcıları bir zorunluluktan daha kurtuldu

Threads kullanıcıları bir zorunluluktan daha kurtuldu

Etkinleştirildiğinde, devre dışı bırakma özelliği Meta’nın Twitter klonunun kullanıcının müsaadesi olmadan Instagram ve Facebook’ta gönderi paylaşmasını engelliyor. Yazılım mühendisi Alessandro Paluzzi bu ayın başlarında kapalılık değişikliğinin birinci işaretlerini fark etti.

Threads kullanıcıları, profil sayfalarına gidip sağ üstteki menüyü seçtikten sonra Kapalılık > Öteki uygulamalarda gönderi önerme seçeneğini seçip Instagram ve Facebook’u farklı başka kapatarak otomatik platformlar ortası içerik paylaşımını kapatabilirler. Bu özelliği değiştirmenin sadece gönderilerinizin çapraz tanıtımlarda kullanılmasını engellediğini unutmayın; kapalılık ayarlarınıza bakılmaksızın başka şahısların Instagram ve Facebook’taki Bahis gönderilerini görmeye devam edersiniz.

Bazı Threads kullanıcıları, Meta’nın yeni ortaya çıkan X rakibinden gelen içeriklerini otomatik olarak paylaşmasından rahatsızdı; bunun temel nedeni, insanların çoklukla uygulamaları farklı kalabalıklarla irtibat kurmak için kullanmasıydı (örneğin, yabancılarla haber ve siyaset için Threads, aile ve eski arkadaşlar için Facebook).

Threads kullanıcıları bir zorunluluktan daha kurtuldu

TechCrunch, öteki platformlarda otomatik olarak yayınlanan Threads gönderilerini, yavuz bağlam tabirlerinden arındırarak görünüşte “yorum almak için tasarlanmış” tuhaf bir tıklama tuzağı olarak tanımlayan şahıslardan gelen birkaç yorumun altını çizdi. Ekim ayında şirket, bir Threads kullanıcısının Meta’nın daha esaslı platformlarında otomatik paylaşıma ait şikayetine karşılık olarak “geri bildirimleri dinlediğini” açıklamıştı.

Meta, en yenilerini hızlandırmak için mevcut toplumsal uygulamalarını kullanmaya yabancı değil. Threads’i 150 milyon indirmeye ulaşmak için en süratli uygulamaya taşımak için Instagram aracılığıyla kolay iştirak ve tanıtımdan yararlandı. Bundan sonra büyüme yavaşlamış üzere görünse de CEO Mark Zuckerberg yakın vakitte Threads’in yaklaşık 100 milyon kullanıcıya ulaştığını söyledi. Facebook kurucusu, Twitter klonunun bir milyar kullanıcı kilometre taşına ulaşması için bir yol gördüğünü söyledi.