Elon Musk Twitter'ı Tinder'a dönüştürecek!

Elon Musk Twitter’ı Tinder’a dönüştürecek!

Tesla CEO’su Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter için kullanıcılarına yönelik yeni bir flört özelliğinin yakında hayata geçirileceğini belirtti. Uzun süren bir test sürecinin akabinde duyurulan bu özellik, Musk’ın açıklamalarına nazaran flört odası üzere ayrıntılar içerecek.

Yakın tarihli bir şirket toplantısında yapılan açıklamada, Musk’ın dating özelliğiyle ilgili çalışmaların devam ettiği ve kullanıcılara eşleşme imkanı sunacak bir sistem üzerinde çalıştığı doğrulandı. Lakin şimdi bu özelliğin kullanıma ne vakit sunulacağına dair kesin bir tarih verilmedi.

Elon Musk Twitter’ı Tinder’a dönüştürecek!

Flört özelliği, Twitter kullanıcılarının toplumsal etkileşimini artırmayı hedefliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, muhakkak kriterlere nazaran eşleştirilerek birbirleriyle irtibat kurma bahtına sahip olacaklar. Elon Musk, Twitter’ı yalnızca bir mikroblog platformu olmanın ötesine taşıyarak, kullanıcılarına daha etkileşimli ve toplumsal bir tecrübe sunma konusundaki gayelerini bir sefer daha ortaya koyuyor.

Twitter’ın bu yeni bilhassa nasıl bir evrim geçireceği ve kullanıcıların yansısı nasıl olacak, merak konusu. Dating özelliğinin hayata geçirilmesiyle birlikte Twitter, kullanıcıları ortasındaki bağları güçlendirmeyi ve platformun yalnızca bir mikroblogging aracı olmanın ötesine geçmesini amaçlıyor. Lakin kullanıcıların bu duruma nasıl bir reaksiyon vereceği de merak konusu.