Threads gelişticiler için değerli bir API üzerinde çalışıyor

Threads gelişticiler için değerli bir API üzerinde çalışıyor

Ancak son birkaç aydır kullanıcılara daha düzgün bir tecrübe sunmak için anketler, GIF yayınlamanın kolay bir yolu ve web’deki gönderilerden alıntı yapma yeteneği de dahil olmak üzere giderek daha fazla yeni özellik kullanıma sunuluyor. Yeniden de bir API’ye sahip olmadığı için üçüncü taraf geliştiriciler, toplumsal ağı insanların günlük ömürlerinin daha ayrılmaz bir modülü haline getirecek hizmetlerine has özellikler oluşturamıyorlar. Lakin Instagram şefi Adam Mosseri’ye nazaran Threads, geliştiricilere yönelik bir API üzerinde çalışıyor; sadece bunun nasıl kullanılacağı konusunda tasaları var.

Mosseri daha evvel Threads’in haberleri desteklemeyeceğini söylemişti; bu durum X’ten ayrılmak isteyen yayıncılar ve okuyucular için hayal kırıklığı yaratmış olabilir.

Threads gelişticiler için değerli bir API üzerinde çalışıyor

Daha yakın bir vakitte Mosseri, platformda yayınladığı bir AMA’da, grubunun uzun vadeli isteğinin Threads’in “çevrimiçi halka açık sohbetler için bir platform” haline gelmesi olduğunu, bunun da hem kültürel açıdan hem de kullanıcı açısından manalı olması manasına geldiğini söyledi. Threads’in X’i geçme bahtı olduğuna inandığını lakin hizmetinin kat etmesi gereken uzun bir yol olduğunu bildiğini söyledi. Şimdilik takımını her hafta insanların tecrübesini daha düzgün hale getirmeye odaklıyor.

 Mark Zuckerberg kısa mühlet evvel Threads’in aylık 100 milyonun biraz altında faal kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Mosseri üzere o da geleceği konusunda optimist ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 milyar kullanıcıya ulaşmasının “iyi şans” olduğunu söyledi.