Tesla Cyberquad yine satışta

Tesla Cyberquad yine satışta

Tesla, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 30 Kasım’da başlayacak olan Cybertruck teslimatlarına hazırlanırken, çocuklar için tasarlanmış birinci ve tek eserini tekrar piyasaya sürüyor ve bu sefer ziyan verme riski olmadan. Küçük ATV Tesla Cyberquad, $1,900 fiyat etiketiyle şirketin çevrimiçi mağazasında satışa sunuldu. İşte ayrıntılar…

Her ebeveyn için çocukların güvenliği büyük bir tasa kaynağıdır, fakat memnunlukları da tıpkı derecede değerlidir. Bu nedenle ebeveynler, çocuklarını armağanlarla şımartmaktan çekinmezler. Fakat bu ikramlar bazen muhakkak riskler taşıyabilir, $1,900 fiyat etiketli Tesla Cybertruck küçük ATV’de olduğu üzere. Birinci çıktığında, aracın mekanik süspansiyon kalitesi, azamî lastik basıncı ve genç şoförler için kâfi güvenlik bilgisinin eksikliği konusunda ABD Tüketici Eser Güvenliği Komitesi’nden tenkitler aldı.

Ancak, Elon Musk, ebeveynlerden ağır ilgi gören bu aracı piyasadan çekmek istemiyordu. Sonuç olarak, Model 915 kodu altında aracı küçük değişikliklerle tekrar piyasaya sürdü.

Tesla Cyberquad yine satışta

Başlangıçta, aracın genel yapısında metal kullanımı artırılarak dayanıklılığı güçlendirildi. Ayrıyeten, 8-12 yaş grubuna uygun olduğu belirtilen Tesla Cyberquad, yaş uygunluğu 9-12 olarak revize edildi.

Buna ek olarak, genç şoförler için Cyberquad’a ek ikazlar eklendi. Lastik basıncı ikazları ve süspansiyon iyileştirmeleri de bu revize versiyonda yer alıyor. Elbette bu, çocuklar için tasarlanmış bir araç olmaya devam ediyor, 500 watt’lık bir motorla donatılmış ve azamî suratı saatte 16 kilometreden fazla değil. Tam şarj olduğunda, araç yaklaşık beş saat dayanıyor ve 24 kilometre aralık katedebiliyor. 12 yaşından büyükler için tertipli bir versiyon bekleyenler için güzel haber var! Tesla Cyberquad, yakında yetişkinler için özel bir versiyonla sunulacak. Umarız, çocuklar için tasarlanmış ikinci versiyon kadar “güvenli” olur.