Telegram yeni özelliğini duyurdu! Artık WhatsApp düşünsün!

Telegram yeni özelliğini duyurdu! Artık WhatsApp düşünsün!

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulamalarından biri olan Telegram, kullanıcılarının içerik oluşturucularını ve kanal sahiplerini desteklemek maksadıyla yeni bir özellik tanıttı. Şirket, kanal sahiplerinin artık takipçileri ortasında rastgele mükafatlar dağıtmak için çekilişler başlatabileceğini duyurdu. Bu yenilik, içerik oluşturucularının sadık takipçilerini ödüllendirmesi ve kanallarını tanıtmak için tesirli bir yol sunuyor.

Telegram yeni özelliğini duyurdu

Telegram’ın bu yeni özelliği hakkında bir açıklama yaparak, “Kanalınızı tanıtmak, yeni aboneler edinmek yahut mevcut olanları ödüllendirmek istiyorsanız bu kusursuz bir yoldur. Çekilişler bir müddettir toplumsal medyada tanınan bir trend olmuştur, lakin şimdiye kadar bunları doğrulanabilir, şeffaf ve süratli bir biçimde organize etmek imkansızdı. Bugün bunu değiştiriyoruz. Bu, milyonlarca kullanıcının “Premium” abonelikleri üzere mükafatlar almasına imkan tanıyacak ve Telegram, kazananların adil bir biçimde seçilmesini garanti edecektir. Kanal sahipleri yalnızca birkaç dokunuşla bir Çekiliş oluşturabilir. Telegram, kazananları kanal sahiplerinin belirledikleri kurallara nazaran rastgele seçecek ve mükafatları dağıtacaktır.” tabirlerine yer verdi.

Bu yeni özellik, içerik oluşturucuları ve kanal sahiplerini desteklemeyi amaçlayan Telegram’ın bir öbür adımı niteliğinde. Kanal sahipleri, kendi topluluklarını daha da motive etmek ve etkileşimi artırmak için çekilişler düzenleyebilirler. Ayrıyeten, bu özellik, takipçilerin içerik oluşturucuları daha yakından takip etmelerini teşvik edebilir.