Honda'nın yeni elektrikli dağ bisikleti görülmeye değer!

Honda’nın yeni elektrikli dağ bisikleti görülmeye değer!

Son vakitlerde pek çok konsept modelle karşımıza çıkan Honda’nın bu mevzudaki son atağı yeni dağ bisikleti oldu.

Honda’nın elektrikli dağ bisikletleri (e-MTB) alanındaki son teşebbüsü, etraf şuuruna sahip maceracılar ve teknoloji meraklıları ortasında ilgi uyandırdı. Elektrikli ve hibrit araçlarıyla tanınan şirket, sürdürülebilir dış yer aktiviteleri için artan talebi karşılamak ismine otomotiv uzmanlığını bir e-MTB konseptinde hayata geçirmiş.

Bu konsept bisiklet, Japonya Hareketlilik Fuarı’nda tüm dikkatleri üzerine çekti ve yalnızca daha yeşil bir teknolojiye hakikat atılan sembolik bir adım değil, Honda’nın Ducati ve Yamaha üzere yüksek performanslı elektrikli dağ bisikletleriyle öne çıkan markalar ortasındaki yerini alabileceğinin yürekli bir sözü.

Honda’nın yeni elektrikli dağ bisikleti görülmeye değer!

Honda’nın tasarım konusunda motosiklet mirasından uzaklaşmadığı bu e-MTB Konsepti, güçlü patikaları fethetmek için hem dikkat cazip hem de pratik bir tam süspansiyonlu çerçeveye sahip. Aşağı yokuş geometrisi ve şık monokok çerçeve tasarımı ile motosiklet DNA’sının bir esintisi taşıyor. Honda güç transfer sistemi ayrıntılarını şimdi açıklamasa da, güçlü e-bike sistemleriyle tanınan Alman teknoloji devi Brose ile bir iş birliği yapılacağına dair söylentiler var.

Görünüş ya da soydan gelen özelliklerin ötesinde, bu bisikletin özellikleri dış yer tutkunlarının istek listesini andırıyor: Kesintisiz vites değişimi için bir Sram Eagle AXS aktarıcı seti, emniyetli durma gücü için Shimano hidrolik disk frenler ve uzun seyahatler için bile taşınabilir bir süratli şarj aygıtı.

Bisikletin etkileyici özelliklerine ve ayrıntılarına karşın, hala bir konsept olma niteliğini koruyor. Lakin Honda’nın vizyonu açık; bu e-MTB’nin sürdürülebilirliği ve aile vaktini pahalı bulan bir hayat üslubunun modülü olmasını görüyorlar. Şirketin “sürdürülebilir” ve “aile odaklı” üzere dalda yankı uyandıran sözleri kullanması yalnızca pazarlama numarası değil, cümbüş aktivitelerinin yalnızca eğlendirmekle kalmayıp birebir vakitte gezegenimize de bakım sağlayacağı bir geleceğe işaret ediyor.