ChatGPT artık çok daha yetenekli! GPT 4 Turbo tanıtıldı!

ChatGPT artık çok daha yetenekli! GPT 4 Turbo tanıtıldı!

Yapay zeka ve lisan sürece teknolojilerinde öncü olan OpenAI, GPT lisan modellerinin en yeni sürümü olan GPT-4 Turbo’yu tanıtarak ChatGPT ve gibisi uygulamaları büyük bir güç ve aktiflikle yeniliyor. GPT-4 Turbo, evvelki versiyonlara nazaran daha ucuz ve güçlü olarak nitelendiriliyor ve değerli gelişmeler sunuyor.

GPT-4 Turbo’nun getirdiği en kıymetli yeniliklerden biri, kullanıcıların ChatGPT ve başka lisan modeli uygulamalarına daha karmaşık ve uzun komutlar verebilme yeteneği. Bu, kullanıcıların daha fazla detay içeren sorular sormasına, daha spesifik vazifeler tanımlamasına ve lisan modeliyle daha karmaşık etkileşimlerde bulunmasına imkan tanıyor. Münasebetiyle, GPT-4 Turbo, kullanıcıların daha evvelki sürümlerle kıyasla daha geniş bir yelpazede fonksiyon görmelerine imkan sağlıyor.

ChatGPT artık çok daha yetenekli! GPT 4 Turbo tanıtıldı!

Bir başka değerli gelişme ise GPT-4 Turbo’nun daha aktüel bilgilere dayalı karşılıklar verebilme yeteneği. OpenAI, bu yeni sürümün Nisan 2023 tarihine kadar olan bilgilere dayandığını belirtiyor. Bu, kullanıcıların sorularına daha yeni ve muteber karşılıklar almasını sağlayacak. Önceki GPT-3 ve GPT-4 sürümleri, daha eski datalara dayandığı için aktüel meselelere ve bilgilere ahenk sağlama konusunda kısıtlamaları vardı. GPT-4 Turbo’nun bu hususta değerli bir ilerleme sağladığı görülüyor.

GPT-4 Turbo şu anda geliştiriciler için ön izleme basamağında bulunuyor. OpenAI, önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulacağını açıkladı, lakin kesin bir çıkış tarihi verilmedi. Bu yeni sürümün kullanıcılar ortasında büyük bir heyecan yarattığı ve lisan modeli teknolojisinin geleceğine dair büyük umutlar taşıdığı açık.