Tecno Phantom V2 Fold kendini gösterdi

Tecno Phantom V2 Fold kendini gösterdi

Tecno’nun, bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü birinci katlanabilir akıllı telefonu Phantom V Fold’un devam modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yeni aygıt, bir IMEI veritabanı girişi aracılığıyla ortaya çıktı. IMEI listelemesi, katlanabilir telefonun ismini, Phantom V2 Fold, ve model numarasını, AE10, ortaya koyuyor. Şu an için Tecno Phantom V2 Fold’un özellikleri hakkında kesin ayrıntılar sonlu seviyede.

Phantom V2 Fold’dan ne bekleyebileceğimizi anlamak için, orjinal Phantom V Fold’a göz atalım. Tecno Phantom V Fold, 7.85 inç AMOLED LPTO katlanabilir ekranı, 2K+ çözünürlüğü, 120Hz yenileme suratı ve 8:7 en uzunluk oranıyla öne çıkıyor.

Tecno Phantom V2 Fold kendini gösterdi

Katlanmadığında, aygıtın ekranı 6.42 inç boyutunda bir AMOLED panel olarak kalıyor ve FHD+ çözünürlük, 120Hz yenileme suratı ve 21:9 en uzunluk oranı sunuyor. Aygıt, Android 13 işletim sistemi ve HiOS 13 Fold UI ile çalışıyor.

Kamera özelliklerine gelince, Phantom V Fold, ön tarafta 32 megapiksel ve katlanabilir ekranda 16 megapiksel kamera taşıyor. Art kamera heyetimi, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel ana kamera, 13 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 2x optik zoom özellikli 50 megapiksel telefoto kameradan oluşuyor.

Ayrıca, Phantom V Fold’u Dimensity 9000 Plus yonga seti, LPDDR5x RAM, 9 GB’a kadar sanal RAM ve UFS 3.1 depolama ile güçlendiriliyor. 5,000mAh kapasiteli bir pil ve 45W süratli şarj takviyesi sunuyor.