Redmi K70 hakkında ortaya çıkan bilgi herkesi şaşırttı

Redmi K70 hakkında ortaya çıkan bilgi herkesi şaşırttı

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Kasım ayı sonuna kadar K70 serisi akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yaklaşmakta olan serinin ayrıntıları, render’lar ve performans testleri dahil olmak üzere çevrimiçi ortamda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Artık ise, Xiaomi yetkilileri Redmi K70 ailesi için Snapdragon 8 Gen 2 çipi üzerinde ipuçları verdi.

Xiaomi Çin Lideri ve Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Weibo’da ikinci kuşak Snapdragon 8 işlemciye olan hayranlığını lisana getirerek, 2023 yılının “amiral gemisi canavarı” olarak nitelendirdi. Weibing, bu işlemcinin harika performansı ve güç verimliliği nedeniyle bu ismi hak ettiğini belirtti.

Lei Jun, Xiaomi CEO’su da Weibing’in hislerine katıldı ve “8g2 hakikaten de İlah U’su bir kuşak, uygun bir prestije sahip” dedi.

Redmi K70 hakkında ortaya çıkan bilgi herkesi şaşırttı

Ne Weibing ne de Jun açıkça Redmi K70’den bahsetse de, paylaşımlarının zamanlaması akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle güçlendirileceğine işaret ediyor.

Geçen ay, Redmi resmi olarak Redmi K70 serisi akıllı telefonlar için Snadprgon 8 Gen 3’ü onayladı ve bu, muhtemelen en üst seviye K70 Pro modeli için geçerli olacak.

Bu, Redmi’nin evvelki K60 serisindeki stratejisiyle uyumlu. K60 serisinde Pro modeli, amiral gemisi SoC’si Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılmışken, standart K60 Snapdragon 8+ Gen 1’i tercih etmişti.

Redmi K70 serisinin üç modeli olması bekleniyor: Redmi K70, Redmi K70 Pro ve Redmi K70E. Redmi K70 Pro, serinin önderi olarak en son Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle donatılacak.

Redmi K70, ikinci jenerasyon Snapdragon 8 ile güçlendirilecek ve daha uygun bir fiyata misal bir performans sunacak. Son olarak, Redmi K70E’nin Dimensity 8300 işlemciye sahip birinci akıllı telefon olması bekleniyor.