Honor Magic 6'nın çok kıymetli bir özelliği sızdırıldı

Honor Magic 6’nın çok kıymetli bir özelliği sızdırıldı

Son günlerde teknoloji dünyasında heyecan yaratan bir haber deverana girdi: Honor Magic 6‘nın, OmniVision tarafından üretilen yeni bir kamera sensörü olan 1 inçlik OV50K sensörüne sahip olacağı. Bu yeni sensör hakkında detaylar şimdi tam olarak açıklanmamış olsa da, sağlam bir duyumcu olan Digital Chat Station, bu bahiste birtakım bilgiler paylaştı.

Duyumcunun aktardığına nazaran, 1 inçlik OmniVision OV50K sensörü, akıllı telefon fotoğrafçılığında sıkça karşılaşılan bir sorunu çözmek için tasarlanmış yeni bir teknoloji olan LOFIC (Lateral Overflow Integration Capacitor) ile donatılmış. Ekseriyetle parlak sahnelerde çok pozlamaya ve ayrıntı kaybına yol açan fazla ışık sorunu, bu teknoloji sayesinde aktif bir biçimde yönetilecek ve fotoğrafların yüksek parlaklık şartlarında bile bütünlüğünü muhafazası sağlanacak.

Honor Magic 6’nın çok kıymetli bir özelliği sızdırıldı

Fotoğraf çekildiğinde, kamera sensörü ışığı yakalar ve bu ışığı elektrik sinyallerine dönüştürür. Bu sinyaller daha sonra son imgeyi oluşturmak için birleştirilir. Lakin parlak sahnelerde, sensör çok ölçüde ışık tarafından zorlanabilir ve bu da çok pozlamaya ve ayrıntı kaybına neden olabilir. LOFIC, fazla ışığı aktif bir formda yöneterek bu sorunu ele alacak.

DCS, OV50K’nın ayrıyeten Sony’nin 1 inçlik IMX989 sensörüne karşı da rekabet edebileceğini ekledi. Honor Magic 6‘nın, uydu irtibatı ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine de sahip olması bekleniyor. Honor Magic 6 serisi hakkında daha fazla ayrıntının önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor.