Switch satışları azalmaya devam ederken Zelda, Mario ve Pikmin Nintendo'ya takviye veriyor

Switch satışları azalmaya devam ederken Zelda, Mario ve Pikmin Nintendo’ya takviye veriyor

Nintendo, Mart-Eylül 2023 ortasındaki son yarar raporunda mayıs ayında piyasaya sürülen The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’ın 19,5 milyon kopyasını sattığını açıkladı. Ayrıyeten temmuz ayında gösterime girdikten sonra 2,61 milyon adet Pikmin 4 satarken, Mario Kart 8 Deluxe, nisan ayında Üstün Mario Bros. sineması gösterime girdikten sonra 3,22 milyon adet daha satış elde etti. Nintendo, şu ana kadar kart yarışı oyununun 57.01 milyon kopyasını sattı.

Tüm Switch ailesinin satışları yıllık bazda %2,4 artarak 6,84 milyon adede yükseldi. Lakin yeterli satılan ve ortalamayı yükselten tek model Switch OLED konsolu oldu. Nintendo bu devirde geçen yıla kıyasla %32,8 daha fazla Switch OLED sattı lakin temel Switch modelinin sadece 1,25 milyon adedi taşındı, bu da satışlarda bir evvelki yıla nazaran %44’lük bir düşüş manasına geliyor. Switch Lite’ın satışlarındaki düşüş o kadar dramatik değildi lakin Nintendo yeniden de %1,9 daha az eser sattı.

Switch satışları azalmaya devam ederken Zelda, Mario ve Pikmin Nintendo’ya takviye veriyor

Nintendo, ileriye dönük olarak insanları Switch’te oynamaya devam etmeye ve konutları için birden fazla konsol satın almaya ikna etmek maksadıyla daha fazla oyun yayınlamayı planlıyor. Bu tatil dönemi için WarioWare: Move It!, Harika Mario RPG ve Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet için eklenti içerikleri de dahil olmak üzere birkaç sürümün hazırlık evresinde olduğu belirtiliyor.

Nintendo’nun yeni amiral gemisi konsolunu önümüzdeki yıl piyasaya sürmesi bekleniyor ve bildirildiğine nazaran geliştiricilere, gelecek aygıtın ışın izleme yeteneklerini ve başka daha gelişmiş teknolojileri göstermeye başladı.