Rockstar GTA 6'nın birinci fragmanını Aralık'ta yayınlayacak!

Rockstar GTA 6’nın birinci fragmanını Aralık’ta yayınlayacak!

Haber kuruluşuna nazaran Rockstar Games, GTA serisinin bir sonraki oyununu bu hafta üzere erken bir tarihte duyurmayı planlıyor. Ayrıyeten Rockstar’ın 25. yıl dönümü kutlamaları kapsamında gelecek ay oyun için bir fragman yayınlayacağı bildiriliyor. GTA VI mevcut konsol kümesi için en çok beklenen oyunlardan biri, bilhassa de serinin beşinci ana kısmının (Bloomberg’in belirttiği üzere tüm vakitlerin en çok satan ikinci görüntü oyunu) 2013’te çıkmasından bu yana.

Rockstar henüz oyunu piyasaya sürmemiş olsa da, birtakım hayranlar, bir bilgisayar korsanının 2022’de çevrimiçi olarak yüklediği bir sızıntı nedeniyle oyunun  birinci oynanış imgelerine aslında bir göz atmış olabilir.

Rockstar GTA 6’nın birinci fragmanını Aralık’ta yayınlayacak!

Bu görüntü bir GTA VI testinden 90 saniyelik oynanış içeriyordu. Oynanabilir iki kahramandan biri olan Lucia isminde bir bayan karakter bir mağazayı soyuyor. Öbür bir klip, öbür oynanabilir karakterin “Vice City Metro”ya bindiğini gösteriyor ve bu da kıssanın Rockstar’ın Miami’nin kurgulanmış versiyonunda geçtiğini gösteriyor. Geliştirici daha sonra sızıntının içeriğini doğrulamış ve oyunun yaratımının “planlandığı gibi” devam edeceğini söylemişti.

Rockstar, oyunu duyururken muhtemelen GTA VI’nın çıkış tarihini de açıklayacak lakin daha evvel ana şirket Take-Two oyunun 2024’te çıkacağını ima etmişti.