Subaru da "Tesla" dedi

Subaru da “Tesla” dedi

Şirket, 2025’ten itibaren Kuzey Amerikalı tüketiciler için elektrikli araçlarının şarj portlarını güncelleyecek. Bu, tüketicilere ülke çapında 12.000’den fazla Tesla Harika Şarj Cihazına erişim sağlayacak.

Şirket ayrıyeten 2025’ten sonra üretilen ve piyasaya sürülen araçlar için NACS’ın benimsenmesini ilerletmeye devam edeceğini, münasebetiyle gelecekteki EV sahiplerinin de uygun durumda olacağını söyledi. Subaru, Kombine Şarj Sistemine (CCS) sahip bir araç sahibi yahut kiralayan herkes için bir adaptör sunarak NACS’ı yenilecek araç olarak daha da sağlamlaştıracak.

Subaru da “Tesla” dedi

Bu, şirketin 2030 yılına kadar araçlarının yarısını elektrikli araçlara dönüştürme gayretlerinin bir modülü. Subaru’nun bu hususta kat etmesi gereken uzun bir yol var zira şu anda sadece tek bir gerçek elektrikli araç satıyor: Solterra. Bu EV 45.000 dolardan başlıyor, hasebiyle bu %50 eşiğini karşılamak için daha fazla bütçe dostu araba üretmesi gerekecek.

Daha evvel de belirtildiği üzere Subaru, NACS kervanına katılan en son şirket. Honda, Toyota ve Lexus üzere 2025 için de benzeri bir kelam verdi. Bu yazının yazıldığı an itibariyle Amerika’da yaklaşık 56.000 KONUT şarj istasyonu bulunuyor ve bunların birçok kısa vadede NACS standardını entegre etmeye hazırlanıyor.