iQOO 12 Pro Geekbench'te görüldü

iQOO 12 Pro Geekbench’te görüldü

iQOO 12 ve 12 Pro akıllı telefonların Çin’deki lansman tarihi yaklaşıyor. Vivo’nun alt markası olan iQOO, bu yeni modelleri 7 Kasım’da Çin’de tanıtacağını duyurdu. Tıpkı vakitte standart modelin Hindistan’da ne vakit tanıtılacağına dair bilgiler de verildi. iQOO, Weibo isimli toplumsal medya platformu üzerinden bu yeni eserleri hakkında ipuçları vermeye devam ediyor. Lansman öncesinde iQOO 12 Pro, Geekbench isimli performans testi platformunda görüntülendi.

Geekbench veritabanında V2329A model numarasıyla listelenen iQOO 12 Pro, Pineapple kod isimli anakartla geldi. Bu anakart üzerinde 2.27GHz hızında iki çekirdek, 2.97GHz’de iki çekirdek, 3.15GHz’de üç çekirdek ve 3.30GHz’de bir ana çekirdek bulunuyor. Bu çekirdek yapısı, iQOO 12 serisini güçlendirecek olan Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 3 ile uyumlu. Performans testinde, aygıtın 16GB RAM’e sahip olduğu ve kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacağı belirtildi.

iQOO 12 Pro Geekbench’te görüldü

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarına baktığımızda, iQOO 12 Pro’nun sırasıyla 2,222 ve 6,878 puan aldığını görüyoruz. Fakat, bu test sonuçları dışında aygıt hakkında ekstra bir bilgi verilmiyor. Son vakitlerde alınan 3C sertifikasına nazaran, bu akıllı telefon 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj takviyesiyle gelecek.

iQOO’nun verdiği ipuçlarına nazaran, 12 serisi telefonlar dikkat alımlı bir kamera modülüne sahip olacak. Bu kamera modülü, hafif kavisli kenarlara sahip dört köşeli bir yapıda olup, içerisinde bir periskop lens de barındırıyor. Tıpkı vakitte bu yeni modellerin, oyun performansını artırmak için Q1 isminde özel bir e-spor ekran çipine sahip olacağı belirtildi.