AI Seinfeld gösterisi yolun sonuna geldi

AI Seinfeld gösterisi yolun sonuna geldi

Ancak burası internet, münasebetiyle yayının Seinfeld gibisi kahramanının nefret dolu trans zıddı telaffuzlar yaymaya başlaması ve yayın platformunun yasaklanmasına yol açması çok uzun sürmedi. Gösteri artık geri döndü fakat kendisini büsbütün sona erdirebilecek birtakım önemli kusurlar yaşanıyor.

Kotaku’nun bildirdiğine nazaran, 27 Ekim’de izleyiciler karakterlerin konuşmayı bıraktığını, bunun yerine saatlerce mutlak sessizlikte durduklarını fark etmeye başladıklarında başladı. Bundan sonra, dairede sessizce devriye gezen garip turuncu bir adam ortaya çıktı. 30 Ekim’de 404 Media’dan Jason Koebler’in iki ana karakterin tekrar tekrar birbirine girdiği bir görüntüyü paylaşmasıyla işler daha da tuhaflaştı. Bu günlerce devam etti.

AI Seinfeld gösterisi yolun sonuna geldi

Bu, karakterlerin uzun müddet sessizce oturmasıyla, bazen birbirlerine bakmalarıyla, bazen yalnızca duvarlara ya da yerlere hakikat yürümeleriyle devam ediyor. Ortada bir birkaç saatliğine kollarını sallıyorlar. Bu tuhaf kusurlar şaşırtan olmayan bir biçimde izleyici sayısını artırdı. Bu yazının yazıldığı an itibariyle, akış yüzlerce eşzamanlı izleyiciyle övünüyor.

Yayının yaratıcıları Mismatch Media, çok sayıda ve bazen komik yanlışlarla ilgili sorulara cevap vermedi. Trans tersi olaydan sonra yayında kimi büyük değişiklikler yaptı, kimi karakterleri değiştirdi ve stand-up rutin kısımlarını terk etti.

Öncelikle yapay zeka odaklı olmasına karşın yayın büyük ihtimalle hala aşikâr ölçüde bakım gerektiriyor ve tahminen de içerik oluşturucular bunu yapmak istemiyor. Gösteri aralık ayından bu yana daima olarak yayınlanıyor fakat Nothing Forever’ın “sonsuza kadar” kısmının ne kadar süreceğini kim bilebilir. Ortada bir karakterler normal(imsi) bir sohbete katıldığı için akışın her vakit yanılgılı olmadığını belirtmekte yarar var.