Stoklarda Xiaomi 14 serisi kalmadı! Apple bile kıskandı!

Stoklarda Xiaomi 14 serisi kalmadı! Apple bile kıskandı!

Xiaomi, Tmall Muhteşem Marka Günü’nde elde ettiği 625 milyon yuanlık (87.5 milyon dolar) gelirle rekor bir muvaffakiyete imza attı. Bu muvaffakiyet, 2023 yılında platformda rastgele bir marka tarafından yakalanmış eşsiz bir muvaffakiyettir. Ekim ayının sonlarında piyasaya sürülen Xiaomi 14 serisi, bu başarıda kilit rol oynadı ve Tmall’da yeni çıkan akıllı telefonlar ortasında hem satış hacmi hem de gelir bakımından tepeye yerleşti. Ayrıca, yerli akıllı telefon markaları ortasında satışlarda birinciliği elde etti.

Xiaomi’nin Tmall’da elde ettiği bu büyük muvaffakiyet, müşterilerinden aldığı büyük dayanak ve heyecanın bir sonucu olarak görülüyor. Xiaomi, bu başarıyı kullanıcı tabanıyla güçlü bir bağın işareti ve ortak bir zafer olarak kıymetlendiriyor. Çift 11 promosyonları sırasında Xiaomi’nin performansı dikkat cazipti ve 31 Ekim prestijiyle toplam ödeme ölçüsü 10 milyar yuanı (1.4 milyar dolar) aştı.

Stoklarda Xiaomi 14 serisi kalmadı! Apple bile kıskandı!

Xiaomi 14 serisinden bilhassa standart Xiaomi 14 modeli, etkileyici satış sayılarına ulaştı. Piyasaya çıktıktan yalnızca on gün içinde bir milyon adetten fazla satış yaptı ve günlük ortalama satış hacmi yaklaşık 100 bin adet olarak kaydedildi. Ayrıyeten, Xiaomi 14, çeşitli online platformlarda, Tmall, JD.com, Douyin ve Kuaishou dahil olmak üzere, birinci dört saat içinde yerli akıllı telefon satışlarında yeni rekorlar kırdı.

Xiaomi 14 Pro Titanium Özel Sürümü, piyasaya sürüldüğünde saniyeler içinde tükendi ve bu özel sürüm için tüketici ilgisinin ne derece yüksek olduğunu gösterdi. Lakin Xiaomi, Xiaomi 14 Pro Titanium Özel Sürümü için ağır taleple başa çıkmak ismine üretim zorluklarıyla da karşı karşıya.

Xiaomi’nin televizyon serisi de, bilhassa Xiaomi TV S Pro MiniLED serisi, tüm kanallar ortasında 1 milyar yuan (140 milyon dolar) üzerinde satış geliri elde etti.