Samsung yeni yapay zeka özelliğini Galaxy S24 serisine saklıyor

Samsung yeni yapay zeka özelliğini Galaxy S24 serisine saklıyor

Samsung, kullanıcı tecrübesini yeni düzeylere taşımayı amaçlayan ve yapay zeka teknolojileriyle donatılmış Galaxy AI inisiyatifi duyurdu. Bu yenilikçi yapay zeka tahlili, Samsung’un geliştirdiği aygıt içi AI teknolojileri ile dal ortakları aracılığıyla sağlanan bulut tabanlı AI kapasitelerini bir ortaya getiriyor. Microsoft ve Google üzere büyük iş ortaklarının da ortalarında bulunduğu bu işbirlikleri sayesinde, Galaxy AI, günlük taşınabilir kullanımın pek çok alanında ihtilal yaratmayı vaat ediyor. Bu yenilikçi yaklaşım, güvenlik ve mahremiyet odaklı bir halde tasarlanmış.

Galaxy AI’nin dikkat çeken özelliklerinden biri, AI Live Translate Call (Canlı Çeviri Çağrı) olacak. Bu özellik, yeni Samsung telefonlarında, bilhassa de Galaxy S24 serisinde yer alacak ve kullanıcıların uygulama yüklemelerine gerek kalmadan direkt telefon uygulaması üzerinden gerçek vakitli ses ve metin çevirisi yapmasını sağlayacak. Bir televizyon programı için altyazıları etkinleştirmek kadar kolay bir halde, farklı lisanlarda konuşan şahıslarla bağlantı kurma imkanı sunacak. Mahremiyeti korumak ismine AI Live Translate Call büsbütün aygıt içi olarak çalışacak.

Samsung yeni yapay zeka özelliğini Galaxy S24 serisine saklıyor

Samsung, Galaxy AI‘nin 2024 başında kullanıma sunulacağını onayladı, bu da birinci olarak Galaxy S24 serisinde yer alabileceğini düşündürüyor. Yeni raporlara nazaran şirket, Snapdragon 8 Gen 3 / Exynos 2400 yonga setine sahip S24 serisini 17 Ocak’ta tanıtabilir.

Samsung Taşınabilir Deneyim İş Ünitesi R&D Lider Yardımcısı Wonjoon Choi, Galaxy AI’nin dönüştürücü potansiyeline değindi. Choi, “Mobil teknoloji, insanları birbirine bağlama, üretkenliği artırma ve global ölçekte yaratıcılığı hür bırakma gücüne sahip ve Galaxy AI bu istikamette kapsamlı bir adım temsil ediyor,” dedi.

Samsung, AI destekli akıllı telefon geliştirmede yalnız değil. Başka önde gelen akıllı telefon markaları da kendi AI modellerini geliştiriyorlar. Görünüşe nazaran 2024’te, üreticiler kullanıcı tecrübesini ve yeteneklerini artırmak için AI entegrasyonunu akıllı telefonlara daha fazla entegre edecekler.