Spotify Wrapped, 2023 istatistiklerinizi ortaya çıkarmak için geri döndü

Spotify Wrapped, 2023 istatistiklerinizi ortaya çıkarmak için geri döndü

Yayın hizmetinin Wrapped yıllık incelemesinin 2023 kısmı, tanıdık kıssa usulü formatın yanı sıra büsbütün yeni bir dizaynla dün Spotify uygulamasında birinci defa yayınlandı. Bir müddettir birinci sefer, akış istatistiklerinizi web üzerinden masaüstünde de görüntüleyebilirsiniz. Her vakit olduğu üzere şirket, yıllık geleneği tazelemek için birkaç yeni eklemeyle yıl boyunca en çok dinlediklerinize bir göz atmanızı sağlıyor.

Spotify bir müddettir size en uygun sanatçılarınızın, türlerinizin, müziklerinizin ve podcast’lerinizin bir listesini veriyor fakat bu yıl şirket, akış alışkanlığınıza en uygun 12 “dinleme karakterinden” birini atayacak. Bu özelliğin ismi 2023’te Ben ve bu “karakterler”, bir sanatkardan başkasına süratle geçiş yapan Hal Değiştirici’den, kendi çalma listelerini oluşturmaya daha yatkın olan Simyacı’ya kadar uzanıyor. Sound Town isimli öteki bir yeni araç, dinlediğiniz sanatkarlara ve en yeterli sanatkarlara nazaran sizi bir kentle eşleştiriyor.

Spotify Wrapped, 2023 istatistiklerinizi ortaya çıkarmak için geri döndü

Her zamanki listeler açısından Spotify, işleri biraz daha farklı hale getirmek için bir yenilik de getirdi. Artık en yeterli beş sanatçınız her biri için dinlemenizin ne vakit doruğa çıktığını size gösterecek ve gelecek hafta Spotify’ın AI DJ’i listelerinizdeki en uygun sanatkarlar, çeşitler ve müzikler hakkında size yorumlar sunacak. Spotify ayrıyeten Blend aracını Wrapped ile entegre etti, böylelikle en çok dinlediğiniz müziklerin miksajını yaparak arkadaşlarınızla nasıl eşleştiğinizi kolay kolay görebileceksiniz.

Spotify Wrapped artık şirketin iOS ve Android uygulamalarının yanı sıra masaüstü ve taşınabilir web’de de mevcut. Genelde olduğu üzere içeriğin büyük bir kısmı paylaşılabilir olduğundan, toplumsal medyanızın haftanın geri kalanında listeler ve grafiklerle dolmasına hazır olun.