Apple değerli bir iştiraki sonlandırıyor

Apple değerli bir iştiraki sonlandırıyor

Şirketler yakın vakitte kontratlarını 2029’a kadar uzattı fakat Apple mukaveleyi önümüzdeki 12 ila 15 ay içinde sonlandırmayı teklif ediyor.

Her ne kadar parite bu yılın nisan ayında yüksek getirili bir tasarruf hesabı açmış olsa da Goldman’ın muhtemel bir ayrılıktan pek fazla üzülmemesi mümkün. Geçen ay gelen raporlar bankanın tüketici kredileri işinden çıkmayı hedeflediğini öne sürüyordu. Bu yılın başında Apple’a muahededen çıkmak istediğini söyleyecek kadar ileri gitmiş ve operasyonların kendi kısmını devralması için American Express’e başvurmuştu. Goldman ayrıyeten yakın vakitte konut geliştirme kredisi şirketi Green Sky’ı satmak için düzenlemeler yaptı ve General Motors ile öteki kredi kartı iştirakini sona erdirmeyi planlıyor.

Apple değerli bir paydaşlığı sonlandırıyor

Apple ve Goldman’ın paydaşlığı hiçbir vakit şirketler yahut tüketiciler için kusursuz bir eşleşme olmadı. Goldman çalışanları, ödeme planı ve toplu müracaat onayına yönelik baskı üzere taraflardan hayal kırıklığına uğradı. Öte yandan The Information’a nazaran müşteriler, gecikmiş transferler ve temsilcilerden gelen konuşmalar da dahil olmak üzere bankanın müşteri hizmetlerinin bir kabus olduğunu bildirdi.

Apple’ın kredi kartı ve yüksek getirili tasarruf hesabının geleceği bilinmeyen. İkili, genel satışlarındaki düşüşlere kıyasla gelirlerinin arttığını gören Apple’ın hizmet bölümünün bir modülü. Amazon ve PayPal ile çalışan Synchrony Financial, Goldman’ın rolünü devralma mümkünlüğünü araştırıyor. Şirket başlangıçta program için Goldman’a karşı teklif vermişti.