Son iPhone güncellemesini yapacaklar dikkat!

Son iPhone güncellemesini yapacaklar dikkat!

Apple, uyumlu tüm iPhone’lar için iOS 17.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, kıymetli yeni özellikler getirmese de mevcut sıkıntıları çözmeye odaklanıyor. Bu düzeltmelerden biri bilhassa BMW kullanıcılarını etkileyen bir sorunu gideriyor. Hatırlarsanız, BMW kullanıcıları, BMW modellerinde iPhone’larını kablosuz olarak şarj ederken tuhaf bir yanılgı ile karşılaşmışlardı. iOS 17.1 güncellemesinin bu sorunu çözeceği sav edilse de, artık benzeri bir sorun General Motors’un GM markası altındaki modellerde ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

iOS 17.1’e güncelleme yapan iPhone kullanıcıları, General Motors araçlarında kablosuz şarj ile ilgili bir sorun yaşıyorlar. Telefonlar birkaç saniye sonra şarj olmayı durduruyor ve donuyor. Kullanıcılar, telefonlarını tekrar başlatmak da dahil olmak üzere çeşitli sorun giderme teknikleri denediler, lakin sorun devam ediyor.

Son iPhone güncellemesini yapacaklar dikkat!

Bu sorun BMW kullanıcılarını da etkilese de, küçük bir fark var. BMW modellerinde, telefonun yanı sıra NFC özelliği de bozulurken, General Motors’ta bu teknoloji etkilenmiyor. Bu argümanları lisana getiren kullanıcılar, her şeyi denediklerini, lakin hiçbir şeyin işe yaramadığını belirtiyorlar. “caduceus26” isimli bir kullanıcının paylaşımına nazaran, “Sadece benim başıma gelmediğini bilmek keyifli etti. iPhone 12 Pro Max’ım, ’23 Chevy Traverse’ımda her seferinde kusursuz çalışıyordu. Yaklaşık 6 hafta evvel iPhone 15 Pro Max‘e geçtim ve öteki yorumlarda tanım edildiği üzere özellik bozuldu: Birkaç saniye şarj oluyor ve sonra duruyor – kılıf takılı olsa da birebir sonuçları veriyor. Şu anda iOS 17.1.1’deyim ve telefonu 10/8/23’te satın aldığımdan bu yana her güncellemeyi aldım.” formunda konuştu.

Bazı kullanıcılar, sorunun araçlarında olduğundan şüphelenerek otomobillerini servise götürdüler. Ancak herhangi bir sorun bulunamadı. Şikayetler ayrıyeten Apple’a iletilse de, şirket mevzu hakkında şimdi bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, iOS 17.2 güncellemesiyle sorunun kısa müddette çözülmesi bekleniyor.