Redmi K70 kıymetli ayrıntılarıyla Geekbench'te görüldü

Redmi K70 kıymetli ayrıntılarıyla Geekbench’te görüldü

Redmi’nin K70 serisi akıllı telefonlarını bu ayın sonuna hakikat piyasaya sürmesi bekleniyor. Son vakitlerde, standart K70 modeli, aygıtın net bir imgesini sunan sızdırılmış bir renderda ortaya çıktı. K70 serisi hakkında birçok ayrıntı daha evvel sızdırıldı. Artık ise, lansmandan evvel, Redmi K70’in Geekbench karşılaştırma platformunda ortaya çıkarak donanımını gözler önüne serdi.

Geekbench’te görülen Redmi K70, 2311DRK48C model numarasına sahip. Veritabanı listesi, 2.20GHz’de dört çekirdek, 3.20GHz’de üç çekirdek ve 3.35GHz’de bir ana çekirdek içeren ‘duchamp’ kod isimli bir anakartı içeriyor. İşlemci yapılandırması ve anakart kod isminin, bu ayın sonlarında duyurulması beklenen MediaTek’in Dimensity 8300 yonga setine karşılık geldiği düşünülüyor. Karşılaştırma platformuna nazaran, yakında çıkacak olan akıllı telefon, 16GB RAM ile birlikte gelecek. Kutudan Android 14 işletim sistemiyle çıkacak.

Redmi K70 değerli ayrıntılarıyla Geekbench’te görüldü

Redmi K70, Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 1,248 ve 4,177 puan alıyor.

Daha evvel, birebir model numarasıyla Redmi K70, Çin’deki 3C sertifikasyon web sitesinde görülmüştü. 90W süratli şarj takviyesi ve 5G ilişkisi olduğunu ortaya çıkardı. Akıllı telefonun, 5,000mAh pil ünitesi ile destekleneceği bekleniyor. Sızdırılan rendera nazaran Redmi K70, daha fazla öne çıkan bir LED flaş ünitesi içeren, üç kamera ve bir LED flaş ünitesini barındıran POCO benzeri dikdörtgen bir kamera adasına sahip olacak. Aygıt, merkeze hizalanmış delikli bir kesite ve ekranın etrafında ince çerçevelere sahip düz bir ekrana sahip olacak.