Samsung'un yeni üstün monitörü satışa sunuluyor

Samsung’un yeni üstün monitörü satışa sunuluyor

Samsung, oyun tutkunları için tasarlanmış yeni kuşak kavisli oyun monitörü Odyssey Ark 2. nesilini Amerika ve Avrupa pazarına sunmuş bulunmakta. Bu eser, kullanıcılarına eşsiz bir tecrübe sunmak için geliştirilmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Odyssey Ark 2. kuşak monitör, evvelki modelde de bulunan 55 inçlik 1000R kavisli 4K (3,840 x 2,160) mini-LED ekranla geliyor. VA panele sahip bu ekran, UL Glare Free mat yüzeyi sayesinde parlamaları engelliyor, böylelikle oyun ya da çalışma esnasında gözü rahatsız eden yansımaların önüne geçiyor. 165Hz azamî yenileme suratına, 1,000,000:1 kontrast oranına, 16:09 en-boy oranına ve 600 nit azamî parlaklığa sahip bu monitör, keskin ve canlı manzaralar sunuyor.

Üründeki yeniliklerden biri olan Multi-View modu, ekrandaki manzarayı dört farklı kısma ayırarak, dört farklı kaynaktan imaj almanızı sağlıyor. Ayrıyeten KVM anahtarı sayesinde bu dört farklı giriş kaynağını denetim edebilirsiniz.

Samsung’un yeni harika monitörü satışa sunuluyor

Monitörde yer alan Neural Quantum Processor Ultra, FreeSync Premium Pro, VRR, Oyun Modu ve Göz Müdafaa Modu üzere özellikleri destekliyor. 60W’lık 2.2.2 kanal ses sistemine sahip olan bu monitör, Adaptive Sound, Dolby Atmos ve Sound Dome Teknolojisi ile harika ses kalitesi sunuyor. Tizen işletim sistemiyle birlikte gelen monitör; SmartThings Hub, Multi-Device Experience, TV Plus ve Microsoft 365 entegrasyonu üzere özellikleri içeriyor. Dahili ses asistanları olan Alexa ve Bixby ile monitörünüzü basitçe denetim edebilirsiniz.

Bağlantı seçenekleri ortasında Bluetooth v5.2 ve Wi-Fi 5 bulunmakta. Ayrıyeten Display Port Sürüm 1.4, HDMI, USB portları, Ethernet, Kablosuz Ekran ve HDCP Sürüm 2.2 takviyesi de monitörde mevcut.

Samsung Odyssey Ark 2. nesil (G97NC) oyun monitörü 2.999,99$ ve 3.459€ fiyat etiketiyle Samsung.com ve kimi perakende satıcıları üzerinden satışa sunulmuş durumda.