Samsung sonunda bunu da yapacak!

Samsung sonunda bunu da yapacak!

Samsung’un Galaxy akıllı telefonları, şarj suratı konusunda rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Bilhassa şu anda piyasada olan amiral gemisi olan Galaxy S23 serisi, yalnızca 45W süratli şarjı destekliyor. Fakat son gelişmelere nazaran, Samsung’un bu bahiste ilerleme kaydedebileceği belirtiliyor.

Twitter’da duyum hesabı olarak bilinen Revegnus, Samsung’un 45W şarj aygıtları için özel tedarikçisi olan Atum’un portföyüne 65W ve 140W şarj aygıtlarını eklediğini belirtti. Bu şarj aygıtlarının Samsung aygıtları için olup olmadığı konusunda şimdi bir doğrulama yok. Fakat bu, olasılıklar ortasında yer alıyor.

Samsung’un zati 65W’lik bir şarj aygıtı üzerinde çalıştığı söylentileri bulunuyor. Ayrıyeten Samsung’un laptopları da bulunuyor; bu nedenle 140W’lik şarj aygıtı bu aygıtlar için olabilir.

Samsung sonunda bunu da yapacak!

2020 yılında Galaxy S20 Ultra ile birinci sefer 45W şarj takviyesini tanıtan Samsung, şarj suratını o vakitten beri güncellemedi. Hatta temel Galaxy S22 ve S23 modelleri yalnızca 25W şarjı destekliyor.

Daha evvel, Samsung Galaxy S24 serisinin 65W şarjla geleceği istikametinde söylentiler vardı. Lakin Samsung’un bu sefer şarj standardını yükseltmeyeceği anlaşılıyor.

Galaxy S24 serisi 65W şarjı almasa da, Samsung’un tedarikçisinin bu mevzuda çalışma yaptığına dair bilgiler, şirketin gelecekteki akıllı telefonlarında şarj suratını artırma planları olabileceğini gösteriyor.