Samsung'un yeni aygıtının resmi ismi aşikâr oldu

Samsung’un yeni aygıtının resmi ismi aşikâr oldu

Samsung, Galaxy Book markalı dizüstü bilgisayarlarının yeni jenerasyonu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni sertifika listesi, Galaxy Book 4 serisinin ismini doğruluyor ve bu yeni Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarının yakında piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor. İşte tüm ayrıntılar.

Samsung’un en son dizüstü bilgisayarları, Bluetooth SIG sertifikasında tespit edildi. Bu listeye bakıldığında, Galaxy Book 4 serisinin Galaxy Book 4, Galaxy Book 4 360, Galaxy Book 4 Pro, Galaxy Book 4 Pro 360 ve Galaxy Book 4 Ultra olmak üzere beş farklı modelden oluştuğunu görebiliriz. Galaxy Book 4 serisi, Samsung’un yeni jenerasyon dizüstü bilgisayarları olduğundan, bu modellerin Intel’in yakında piyasaya sürmesi beklenen Meteor Lake işlemcileriyle güçlendirilmesi bekleniyor.

Samsung’un yeni aygıtının resmi ismi belirli oldu

Bluetooth SIG’de Galaxy Book 4 serisi tek laptop sertifikası değildi. Sertifikasyon platformunda tıpkı vakitte bir Galaxy Book 3 Ultra ve Galaxy Book 2 Pro Özel Sürüm de listelendi. Bu eski jenerasyon dizüstü bilgisayarlar olmasına karşın, iki modelin de donanımsal bir yenileme alabileceği düşünülüyor. Bu, bu iki modelin de yeni jenerasyon Intel işlemcilerle güncellenebileceği manasına geliyor. Galaxy Book 3 Ultra’nın mevcut kuşağı, bu yılın başlarında duyuruldu.

Naver’den gelen yeni bir rapora nazaran, Samsung, Galaxy Book 4 Pro’nun sertifikasını alıyor ve bu modelin Intel Core Ultra ile çalıştırılacağı söyleniyor. Öteki bir deyişle, Galaxy Book 4 Pro modelleri Intel Core Ultra yongalarıyla gelirken, öteki Galaxy Book 4 modelleri Intel’in 14. jenerasyon yongalarıyla gelebilir. Intel Core Ultra, yapay zeka ve makine tahsili için entegre bir NPU’ya sahip olup, Galaxy Book 4 Pro için ışın izleme ve gelişmiş grafik renderlama yetenekleri sunabilir.