LinkedIn'in en son yeniliği; yapay zeka iş koçu

LinkedIn’in en son yeniliği; yapay zeka iş koçu

Yeni özellik, şirketin yapay zeka odaklı özelliklere yatırımını artırmayı planladığı için kullanıcı tabanının 1 milyar üyeye ulaştığını duyurmasının akabinde geldi.

Microsoft’un sahibi olduğu şirket, ödeme yapan üyeleri için yapay zeka özelliklerini giderek daha fazla deniyor. Bu yılın başlarında, işe alım yöneticilerine daha düzgün profil açıklamaları ve bildiriler yazmak için üretken yapay zekayı kullanma yeteneği tanıtıldı. Lakin en yeni yapay zeka avantajları daha da şahsileştirilmiş bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

Şimdilik iş arayanlar için en öne çıkan özellik, her iş ilanıyla birlikte yapay zeka tarafından oluşturulan bilgiler olacak. Araç, uzun iş tariflerini özetlemeye yardımcı olabilir ve LinkedIn profilinin içeriğine nazaran konumun kullanıcı için uygun olup olmadığına karar verebilir. Örneğin, kullanıcıların müracaatlarında vurgulamak isteyebilecekleri makul iş tecrübelerini vurgulayabilir ve işe alım yöneticilerine daha cazibeli görünmek için LinkedIn profillerini nasıl geliştirebileceklerine dair ipuçları sağlayabilir.

LinkedIn’in en son yeniliği; yapay zeka iş koçu

LinkedIn eser müdürü Rohan Rajiv, LinkedIn’in geniş meslek bilgilerinden yararlanabilmesi nedeniyle, sağlayabildiği ipuçlarının, öbür yapay zeka hizmetlerinden ipucu istemeniz durumunda alacağınız ipuçlarından çok daha ferdî olduğunu söylüyor.

Sınırlı sayıda LinkedIn Premium abonesine beta olarak sunulan özelliğin şimdilik erken olduğu belirtiliyor. Fakat şirket, yapay zekayı ileriye dönük hizmetinin merkezi bir kesimi haline getirmeyi planladığının sinyalini verdi.